Відбувся ювілейний Садок вишневий коло хати

Культурною особливістю Городищини є мистецький фестиваль «Садок вишневий коло хати». 19 травня відбувся вже тридцятий фестиваль. Свято заснували у 1988 році, задля пропагування, на прикладі видатних родин Симиренків та Гулаків-Артемовських, сімейних цінностей. Спочатку фестиваль проводили у Млієві, випускали значки у формі вишеньок. На початку дев’яностих про фестиваль забули, але 2004 року відродили знову, перенесли у Городище, надати йому нової сили. Результат переконав, що таке народне, по-сімейному щире свято справді потрібне. Фестивалю надали статус обласного, приїздять делегації з різних районів Черкащини. Також бувають і закордонні гості.

Свято розпочалося урочистим покладанням квітів до пам’ятника композитору Семену Гулаку-Артемовському. Відбулася зустріч делегацій, вручення короваїв. Потім учасники святковою ходою пішли центральною вулицею Миру до міського саду. Попереду на коні їхав козак-запорожець. Школярі несли 15-метровий прапор України.

Святкування проходить в етнографічному стилі. На радість собі і гостям кожне село представляє свої творчі здобутки. В саду розгорнули виставку творів народних умільців територіальних громад району. Справжній фурор викликав солом’яний бичок з села Калинівка. Біля нього всі охоче фотографувалися.

«Садок вишневий коло хати» – це прекрасний захід, де можуть зустрітися митці з усієї Городищини та гості з сусідніх районів. Народні майстри, вишивальниці, різьбярі, гончарі і художники. У їхніх творах зберігається частинка городищенських традицій і культури. На святі майстри обмінюються здобутками, досвітом, сюжетами і орнаментами. Діляться наболілим і планами на майбутнє. Намагаються зацікавити своїм ремеслом молоде покоління. Саме завдяки фестивалю Городищині вдалося зберегти частинку своєї оригінальної культури.

На сцені літньої естради виступили художні колективи та окремі виконавці. Потім відбулася церемонія вручення дипломів та нагород учасникам обласного мистецького свята «Садок вишневий коло хати». Лауреатами цьогорічної районної премії імені С.С. Гулака-Артемовського визнані уславлені співаки – дует Діана і Василь Матющенки.КоментаріНарешті премію дали тим, хто на неї дійсно заслуговує.

Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.