Тенденції розвитку харчової промисловості Городищини

В рамках робочого візиту голова Городищенської районної державної адміністрації Ігор Ладнов відвідав одне з найпотужніших підприємств Черкащини по переробці зернових ФОП «Мусієнко ВВ», яке знаходиться в місті Городище.

Макаронні вироби та крупи торгової марки «Мус» користуються доволі великим попитом, адже сировина для виготовлення даної продукції вирощується місцевими сільгоспвиробниками. Підприємство тісно співпрацює з ПСП АФ «Шульц», ФГ Жугана І.М., ФГ «Бур’ян», Валявською філією ПрАТ НВФ «Урожай», ФГ «Гарагай», СТОВ «Злагода».

Продукція виготовляється з дотриманням всіх правил і технологій та є екологічно чистою, відповідає міжнародним стандартам ISO. Глютен (білок клейковини штучного походження) в рецептурі макаронних виробів не використовується.

Керівник фірми Олександр Мусієнко розповів, що свою підприємницьку діяльність розпочав з 1995 року, коли повернувся з Німеччини, куди їздив по програмі обміну досвідом. В Німеччині навчався на спеціальних курсах, переймав досвід роботи західного фермерства, організації торгівельного бізнесу, працював на господарстві. Тож по приїзді додому відкрив власну справу, зайнявся виробництвом макаронних виробів. В Німеччині придбав спеціальне високоякісне обладнання для виготовлення продукції. Згодом, окрім макаронних виробів почав виробляти крупи та реалізовувати продукцію по місцевих торгових точках. На сьогоднішній день невелика підприємницька діяльність переросла у потужний родинний бізнес. Нині він має розгалуджену виробничу базу: млини, крупорушки, відкрив мережу магазинів, інтернет-кафе.

В обладнання власного виробництва (цех, магазин, кафе) інвестував близько (200000 тис. дол.) 5млн. 400 тис. грн.

Невеликий міні-цех оснащений якісним комп’ютеризованим обладнанням: двома лініями італійського виробництва (для виготовлення макаронних виробів), сушильними камерами. Продукцію упаковують в поліетиленову плівку з власним логотипом.

На сьогоднішній день фірма виробляє 17 видів макаронних виробів. Зокрема з кукурудзяного і висівкового борошна (для хворих на цукровий діабет). Продукцію реалізують по всій Україні, на місцевому ринку, у власній мережі магазинів.

За одну зміну (8 годин) на підприємстві переробляють 4 тони макаронних виробів, вночі їх сушать при відповідній температурі (8 годин). Тож підприємство працює безперебійно, навіть в період карантину.

Умови праці в цеху – задовільні, створені належні санітарно-гігієнічні умови та дотримані протипожежні заходи. Щомісяця працівники безкоштовно отримують по 5 кг борошна, макаронів. І хоча підприємство невелике – є чим пишатися, є єдиним по виробництву макаронних виробів в Городищенському районі, яке працює на експорт (Румунія, Болгарія). Також виграли тендер на забезпечення власною продукцією військових частин (460 по всій Україні) та інтернатних закладів для літніх людей.

Підприємству Олександра Васильовича вдалося реконструювати млини в селах Хлистунівка та Старосілля, які теж оснастили сучасним обладнанням.

На території Хлистунівки діють млин, крупоцех, працює невеликий супермаркет. Для місцевого населення та району діє спрощена система реалізації зерна. Шукати ринки збуту не потрібно, адже мають від підприємства економічно вигідну пропозицію, діє бартерна угода. Натомість отримують фінансову допомогу, продукти харчування, продовольчі товари, тощо. Об’єм зерна, яке підприємство отримує від населення в місяць становить близько 30 тон. Млин працює цілодобово. Робітники – позмінно. За добу в середньому переробляють 7 тон зерна. Загалом в цей комплекс (млин, крупорушка, магазин) інвестовано близько 12 млн гривень (450000 тис. дол).

На прохання жителів громади по доступних цінах здійснюється обмін дерті, висівок, борошна, круп, макаронних виробів. В перспективі у Олександра Мусієнка – розвиток соціальних магазинів за цінами виробника. Обмін зерна на готову продукцію. На даний час такі послуги надаються в місті Городище та селах Хлистунівка і Старосілля.

Окрім виробництва Олександр Васильович також займається благодійною діяльністю, підтримує товариство Червоного Хреста на Городищині. Три роки тому спільно з німецькими друзями з міста Ульзен створив благодійну організацію «Єдина Родина». Також надає безкоштовний комплекс реабілітаційних послуг для учасників АТО/ООС у власному тренажерному залі «Гладіатор». Вони мають можливість відвідувати кабінет масажу, солярій та фітнес-зал.

Підсумовуючи робочу поїздку Ігор Ладнов зазначив, що задля покращення економічної спроможності Городищенського району продукція торгової марки «Мус» має стати невід’ємною частиною торгової мережі сільськогосподарської продукції нашого краю. Тому завжди готовий підтримати пропозиції і плани підприємства щодо залучення інвестицій, створення нових робочих місць. Адже розвиток переробної галузі на Городищині – це одне з пріоритетних завдань районної влади. Побажав не зупинятися на досягнутому та розвиватися далі.

РайдержадміністраціяКоментаріЗнай наших!

Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.