Преображення Господнє

«Преобразився Ти на горі, Христе Боже, показавши ученикам Твоїм славу Твою, скільки їм можна було…»

Дорогі брати і сестри у Христі! Такими величними словами тропаря Православна Церква оспівує свято Преображення Господнього. Земне життя нашого Господа добігало до кінця. Наближався час Його страстей і голгофської смерті, а разом з тим і час випробовування віри Його учнів – майбутніх апостолів. Учні щиро вірили, що Ісус є обіцяний Месія, про Якого писали Мойсей і пророки. Однак Євангельські події вказують, та й самі апостоли пізніше зізнаються, що ця віра затьмарювалася в їх розумі від тих неправдивих поглядів на Месію, які ширили в єврейському народі книжники і фарисеї. Загально прийнятою була думка, що Месія, прийшовши на землю, згуртує весь єврейський народ, переможе його ворогів, завоює цілий світ і дасть своєму вибраному народові можливість насолоджуватись невимовним щастям на землі. Під впливом таких упереджень були також і апостоли, тому вони ніяк не могли погодитися з тим, що їхній Учитель, такий могутній і славний, може бути зневажений і розіп'ятий.

Через це Христос зміцнював віру Своїх учнів беззаперечним доказом Свого Божества. Необхідно було явити учнями Свою славу – ту славу, яку Він мав в Небесного Отця ще перед створенням світу, яка належала Йому як Синові Божому, одноістотному з Отцем і Святим Духом. Цю безмірну славу Сина Божого ми виразно вбачаємо упродовж усього земного життя Ісуса Христа. Також про неї ми дізнаємося і в євангельському читанні у день свята: «Узяв Ісус Петра, Якова та Йоана, його брата, повів їх на високу гору одних, і переобразився перед ними: лице Його засяяло, як сонце, а одежа ж Його стала білою, як світло. І ось з'явилися їм Мойсей та Ілля, які розмовляли з Ним. При цьому Петро сказав Ісусові: Господи! Добре нам тут бути; коли хочеш, зробимо тут три намети: Тобі один, Мойсеєві один, і один Іллі. Поки він говорив це, ясна хмара осінила їх, і ось голос з хмари говорить: Цей є Син Мій Улюблений, в Якому Моє благовоління; Його слухайте. І, почувши, ученики впали ниць і дуже полякалися. Але Ісус підійшов, доторкнувся до них і сказав: встаньте і не бійтеся. Звівши ж очі свої, вони нікого не побачили, тільки одного Ісуса». (Мт. 17, 1-8).

Улюблені у Христі! Преображення Господнє належить до найбільш знаменних подій в земному житті Ісуса Христа. Своє Божество Ісус приховував під виглядом тіла, затаював Свою славу перед людським оком, а на горі Фавор Господь явився апостолам тим, ким справді був – тобто Богом. Тому й пише Євангеліст Іван: «І ми славу Його бачили, – славу Єдинородного від Отця, повного благодаті та істини» (Ів. 1.14). а євангеліст Матвій свідчить, що саме під час молитви здійснилося оце Фаворське чудо. Тому і для нас щоденна щира приватна, чи спільна молитва у Божому храмі, повинні стати джерелом благодаті та духовного очищення. Не забуваймо також і про ті життєдайні засоби нашого преображення, котрими є Святі Тайни, а зокрема Сповідь та Причастя. Кожна Свята Літургія – це та Фаворська вершина, на якій ми можемо бачити сяйво Божого Царства. Приступаючи до Господньої трапези, кожен стає причасником життя Божого, сповнюється радістю від участі в Божій славі та власного внутрішнього преображення.

Особливим цей день є і для громади нашого храму у Городищі, адже це наше престольне свято. Сердечно вітаю усіх прихожан та жителів міста і району! Бажаю усім міцного здоров’я, благополуччя, достатку і миру в родинах та в Україні! Ось уже майже 300 років багато поколінь наших земляків прославляли і прославляють Преображення Господнє. Тому усі ми вручаємо наше життя в руки нашого Спасителя і віримо, що мидосердний Господь освітить та зігріє і нас Своїм Божественним світлом.

Дорогі у Христі браття і сестри! Будемо прагнути щоб разом із плодами садів, які понесемо до храму на освячення, ми також віддавали Господу гідні плоди нашого побожного життя. Нехай вони будуть покладені в скарбницях Небесного Царства. А благодать Господа нашого Ісуса Христа і любов Бога Отця і Причастя Святого Духа нехай буде з усіма вами! Амінь.

Протоієрей Миколай МОХНАЦЬКИЙ,
настоятель Спасо-Преображенського храму м. Городище УПЦ Київського Патріархату.КоментаріЛьвів

Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.