На Черкащині розвивається нова афера: цілі села обкрадають на землю

У Черкаській області розвивається нова афера: цілі села обкрадають на землю. І таке може статися з кожним селом і районом!

- І як таке може бути??? – обурюється голова Золотоніської райдержадміністрації Олександр Лісовий. – Ми за два роки ледве змогли оформити виділення обіцяних державою 2 гектарів землі для 106 наших учасників АТО (а загалом потрібно 373). А тут, усього за місяць - ніхто не встиг нічого ні почути, ні побачити - 60 гектарів сільської землі роздали.групі киян! Ми всі дізналися, коли уже побачили у реєстрі, коли було уже пізно і село Новодмитрівка залишилася без 60 гектарів землі. Сільська рада не надавала жодних дозволів і погоджень. Але факт лишається фактом: місцевих АТОвців залишили без надії отримати цю землю, а село - без сотень тисяч гривень орендної плати. А для більшості наших сіл саме орендна плата за землю, яку орендують господарства, є головним джерелом доходу для життя і для розвитку. Так було і у Новодмитрівці. Потім господарству не продовжили договору оренди, а потім село дізналося, що земля уже не їхня. Згідно «Акту перевірки деяких питань діяльності ГУ Держгеокадастру у Черкаській області…», «…у разі продажу права оренди на цю земельну ділянку на земельних торгах можливі надходження до місцевого бюджету від річної орендної плати склали б орієнтовно 330 тисяч гривень. Не була зазначена земельна ділянка зарезервована для учасників АТО у зв’язку із відсутністю такої потреби (відповідно до письмових пояснень в.о. начальника Головного управління Сіроштан О.М.). Водночас, станом на 31.12.2016 у Головному управлінні тільки на розгляді знаходиться 349 клопотань від учасників АТО про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою, відмовлено у задоволенні 1217 клопотань від учасників АТО про надання дозволу…» Відповідно до акту, у самій Новодмитрівці земля потрібна біля 30 АТОвцям – і 60 гектарів якраз могло би вистачити - проте, «До ГУ Держгеокадастру звернулось 30 громадян (у жодного з цих громадян місце проживання не зареєстровано у Черкаській області) з клопотанням про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою...» Відповідні накази було видано за три (!) дні. А рівно за місяць ГУ Держгеокадастру у Черкаській області видало накази про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність мешканцям Києва та області.

Наразі тривають суди (до суду звернулась прокуратура) – проте, за словами голови Золотоніської РДА, надії повернути землю мало – особливо, зважаючи на те, що щасливі власники встигли спритно перепродати отримані земельні ділянки. І – переконаний Олександр Лісовий – сьогодні від такого варіанту не застраховане жодне село і жоден район. І одного дня, вийшовши на поле, селянин може побачити там чужих людей і уже чужу землю.КоментаріОдного дня селянин може і не вийти! Корів у селі уже немає!

Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.