День народження Семена Гулака–Артемовського на його батьківщині відзначали цілий тиждень

Мистецький тиждень, присвячений ювілею Семена Гулака–Артемовського, завершився в Городищі. Український співак, актор, композитор і драматург народився тут 16 лютого 1813 року.

Віддаючи шану знаменитому земляку, 15 лютого в Городищі провели мистецьке свято "Тобі, Гулаку–Артемовський, своєю творчістю вклонюсь". Упродовж дня були і богослужіння в храмах міста, і покладання квітів до пам’ятника Семену Гулаку–Артемовському, і відвідування музею знаменитого композитора, і урочисте зібрання та святковий концерт в районному Палаці культури імені ювіляра, і демонстрація фільму–опери "Запорожець за Дунаєм" в районному центрі дозвілля і кіно.

Окрім городищан та жителів району, почесними гостями свята були представники адміністрації, вчені, діячі науки і культури, краєзнавці з Черкас, Києва, Мелітополя, Криму. Серед них – доктор філологічних наук, професор Черкаського Національного університету ім. Б. Хмельницького Володимир Поліщук, дослідник Городищини, краєзнавець Микола Щербина; професор, почесний академік АН ВШ України Віталій Покась, поетеса Зоя Дика, голова Української Всесвітньої координаційної ради Михайло Ратушний; доктор філософії, Академік УЕАН Петро Вольвач та інші.

Перед учасниками заходу виступили з концертом найкращі солісти Національної опери України ім. Тараса Шевченка та Національний заслужений академічний український народний хор України ім. Григорія Верьовки.

Нагадаємо, у рамках відзначення ювілею Семена Гулака–Артемовського 11 лютого Городищенській загальноосвітній школі №1 було присвоєно його ім’я.