Помер дід Андрон

23 лютого, на 96-му році пішов із життя єдиний на Черкащині кавалер чотирьох медалей «За відвагу», ветеран війни, почесний громадянин м. Городище Андрон Пилипович Руденко. Народився він 8 жовтня 1919 року в селі Буді-Орловецькій Городищенського району у селянській родині. Закінчив початкову школу і працював у колгоспі. У 1939 році був призваний на військову службу. Учасник радянсько-фінського конфлікту. Учасник радянсько-німецької війни. Був артилеристом, мінометником, служив у складі 5-го Донського козачого кавалерійського корпусу. Пройшов фронтовими дорогами України, Молдови, Румунії, Угорщини, Австрії. Відзначився в багатьох битвах із ворогом як справжній воїн-герой, за що і був нагороджений чотирма медалями «За відвагу». Згідно статусу нагород, чотири такі солдатські медалі по своєму значенні прирівнювалися до звання Героя Радянського Союзу.

Після закінчення війни повернувся до рідного села. Трудився на різних роботах у колективному господарстві в Буді-Орловецькій. Працював механізатором, молотобійцем, електриком, для колгоспу чверть століття малював різноманітні стенди, плакати, наочну агітацію... За сумлінну працю мав шану від односельців, користувався заслуженим авторитетом. У 2000 році був запрошений до Москви взяти участь у параді Перемоги на Красній площі. Удостоєний також ордена Богдана Хмельницького та інших відзнак незалежної України. Світла пам'ять про Андрона Руденка назавжди залишиться в серцях земляків.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.