Щодо сплати податку на нерухомість у 2017 році

Податок на нерухомість сплачується з житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі з її часток.
Об’єкти житлової нерухомості – це будівлі, віднесені відповідно до законодавства до житлового фонду, дачні та садові будинки. Об’єкти нежитлової нерухомості – будівлі, приміщення, що не віднесені до житлового фонду, зокрема, промислові будівлі, склади, ресторани, магазини, гаражі та інше.
Ставки та пільги з податку на нерухоме майно встановлюються за рішенням місцевих рад: сільських, селищних, міських та рад об’єднаних територіальних громад. Додатково оподатковуються об’єкти житлової нерухомості площа яких понад 300 кв. м для квартир і 500 кв. м для житлових будинків за ставкою 25000 грн. за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частки).
Оподатковується загальна площа об’єктів житлової і нежитлової нерухомості, у тому числі його частин.
Пільги для квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів; для житлових будинків – 120 кв. метрів; для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (квартир, будинків, тощо), – 180 кв. метрів. Пільги залежать від рішень, встановлених місцевими радами на кожній окремій категорії, де заходиться нерухомість, тобто вони можуть бути різними.
Рішення і пільги зі сплати податку розміщуються на сайтах місцевих рад. Якщо Ви є власником нерухомості, загальна площа якої перевищує пільгову, Вам необхідно отримати податкове повідомлення-рішення про сплату податку, яке надсилається органом ДФС до 1 липня.
Ви можете звернутися до органу ДФС для звірки даних щодо:
- об’єктів житлової або нежитлової нерухомості, втому числі їх часток, що перебувають у Вашій власності;
- розміру загальної площі об’єктів нерухомості, права на користування пільгами;
- розміру ставки податку;
- нарахованої суми податку.
У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та вашими даними, підтвердженими на підставі оригіналів відповідних документів, проводиться перерахунок, після чого надсилається нове податкове повідомлення-рішення.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у Загальнодоступному інформаційно – довідковому ресурсі (категорія: 106).
Податок сплачується за місцем розташування об’єкта нерухомості протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення за підсумками 2016 року (наприклад, якщо вручено 30 червня – не пізніше 29 серпня 2017 року).
Смілянська ОДПІДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.