Вшанували дослідника рідного краю

7 серпня в центральній районній бібліотеці імені В. Симиренка за участю представників органів виконавчої влади району, місцевого самоврядування, трудових колективів, громадськості, учнівської молоді урочисто презентували краєзнавчу книгу дослідника Миколи Щербини «Топонімія Городищини».

Перед учасниками зібрання виступив перший заступник голови Городищенської райдержадміністрації Василь Скринник, який висловив слова шани та поваги до краєзнавця та історика. Василь Васильович наголошував на тому, що не можна забувати тих людей, які шанобливо та з любов’ю ставились до своєї землі. Про свою співпрацю з автором розповів сільський голова села Зелена Діброва Ігор Щербак, колишній директор районного музею С.С. Гулака-Артемовського Олександр Щепак, голова обласної організації національної спілки краєзнавців України, професор Василь Мельниченко, краєзнавець, бібліотекар з селища Вільшана Оксана Христенко, журналіст краєзнавець, почесний громадянин міста Городища Володимир Чос, голова міської організації ветеранів Микола Панасенко.

Микола Миколайович Щербина народився на Чернігівщині. Закінчив історичний факультет Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка. Працював учителем історії та правознавства в Черкасах. Захопившись історією нашого краю з 1993 року почав активно займатись краєзнавчими пошуками. Напрацювання були настільки вагомими, що у 1995 році став членом Черкаської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, а з 2003 року – обраний до Правління цієї організації.

Уперше на батьківщині своєї дружини в Городищі Микола Миколайович побував у 1978 році. Відтоді захопився мальовничою природою та історією нашого краю, обов'язково проводив тут свою літню відпустку - якщо не все літо, то хоча б декілька тижнів. Для нього та членів гуртка, Городищина була місцем краєзнавчих пошуків. Він побував у всіх населених пунктах району, куди добирався автобусом, попутнім транспортом, а найчастіше велосипедом. Сьогодні лише одиниці здатні на подібний подвиг - витрачати стільки власного часу на польові краєзнавчі дослідження. Але справа того варта - Микола
Щербина не повторював книжкову мудрість, а пропонував абсолютно нові факти, збагачував історію.

Майже чотири десятиліття Микола Щербина досліджував Городищину, зібрав безцінний краєзнавчий матеріал про Валяву, Вільшану, Мліїв, Старосілля, Хлистунівку, Дирдин, Зелену Діброву та інші села району.

Невиліковна хвороба на злеті обірвала життєву дорогу талановитого краєзнавця, залишивши нездійсненими багато його задумів і мрій. Серед них - довідник «Топонімія Городищини», над яким він напружено працював до останнього дня свого життя, майже завершивши підготовку до друку. Та не судилося літописцю рідного краю потримати в руках омріяну книгу.

Завдяки людській небайдужості і фінансовій підтримці голови Городищенської районної державної адміністрації Олексія Лавріненка, заступника голови Городищенської районної ради Миколи Панчишина, депутатів районної ради та організаційним турботам Олександра Щепака книга побачили світ. Краєзнавчий довідник "Топонімія Городищенського району Черкаської області" вийшов друком у Черкасах, видавець Юлія Чабаненко.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.