Медики відзначили День Державного Прапора

Державний прапор, як символ країни, є втіленням національної єдності, честі та гідності, народних традицій, історії та сьогодення. Під синьо-жовтим прапором національно свідомі громадяни йшли до проголошення незалежності України. Гідність прапора сьогодні захищається на східному фронті, де українська армія протистоїть російській агресії, ціною життя захищає українську державність.

Святкування Дня Державного Прапора в Україні спрямоване на вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної незалежної України, виховання поваги громадян до державних символів. За традицією, яка склалася у Городищенському районному територіальному медичному об'єднанні упродовж вже декількох років, 23 серпня провели святкову церемонію посвяти молодих лікарів. Цього року ряди медичних працівників району поповнили молоді фахівці: сімейний лікар Мліївської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини Валентина Володимирівна Зубова, сімейний лікар Мліївської амбулаторії загальної практики - сімейної медицини Оксана Володимирівна Котик, лікар-хірург РТМО Наталія Григорівна Хижняк, лікар ортопед-травматолог РТМО Михайло Володимирович Гринько. На урочистому заході їм доручили здійснити підняття державного прапора України.

Державний прапор нашої Батьківщини має синьо-жовті барви. Це кольори синього неба і золотих хлібних ланів. Тисячоліттями ці символи вважалися священними. За них боролися в роки Української революції 1917-1921 років, за них воювала Українська Повстанська Армія в роки Другої світової війни, з ними відроджували державність у 1991 році.

Як розповів головний лікар районного територіального медичного об'єднання Василь Михайлович Кравченко, у цей день йому завжди пригадується, як 3 вересня 1991 року синьо-жовтий прапор був піднятий у Городищі. Наше місто стало першим в області, де офіційно встановили національний стяг. Городищенські рухівці і члени товариства "Просвіта" домоглися дозволу підняти рідний прапор у Городищі. У рішенні міськради, підписаному тодішнім міським головою Анатолієм Івановичем Горідьком, говорилося: «Дозволити встановити історичний синьо-жовтий прапор України». На центральному майдані міста ще бовванів більшовицький вождь, тому вирішили урочисто встановити прапор у затишному місці біля пам’ятника видатному землякові, композитору Семену Гулаку-Артемовському. Щоглу виготовили на комбінаті комунальних послуг, мішок цементу для підмурку дав один із перших місцевих підприємців. Честь підняти прапор доручили учителю історії Наталії Матвіївні Близнюк. Вона покликала дітей - й усі присутні на заході діти взялися своїми рученятами допомагати піднімати прапор! Відбувся справді урочистий мітинг, на якому були присутні близько ста осіб – місцева національно свідома еліта. Лунали гарячі, розумні промови. У багатьох на очах бриніли сльози радості. Співали гімн «Ще не вмерла Україна». На тротуарі через дорогу навпроти зібралися ще близько п'ятидесяти городищан, які поділяли національні ідеї. На той час узяти участь у патріотичній акції навіть простим спостерігачем було досить ризиковано. Пильний представник КДБ зафіксував кожного. Але хід історії вже ніщо не могло змінити.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.