Електронна книга доходів і витрат

Порядок ведення Книги обліку доходів для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками ПДВ, та Порядок ведення Книги обліку доходів і витрат для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками ПДВ, затверджено наказом № 579 (далі — Порядок № 579).
Книга обліку доходів та Книга обліку доходів і витрат (далі — Книги) ведуться за вибором платника податку в паперовому або елект¬ронному вигляді (п. 2 Порядку № 579).
Відповідно до п. 4 зазначеного Порядку в разі обрання платником податку ведення Книг в електронному вигляді:
• платник зобов’язаний отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів, включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді, посилені сертифікати відкритих ключів; укласти договір про визнання електронних документів з контролюючим органом за основним місцем обліку; сформувати та надіслати до такого контролюючого органу заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, використовуючи такий електронний сервіс;
• контролюючий орган за основним місцем обліку реєструє заяву про обрання способу ведення Книги в електронній формі в реєстрі поданих заяв та протягом трьох робочих днів формує і надсилає платнику податку повідомлення про реєстрацію Книги із зазначенням реєстраційного номера такої книги та дати її реєстрації;
• після отримання платником податку повідом¬лення про реєстрацію Книги така особа здійснює операції з її ведення згідно з Порядком № 579. Внесення даних за підсумками робочого дня здійснюється щоденно, але не пізніше наступного календарного дня;
• у Книзі в електронному вигляді допускаються виправлення помилок або коригування шляхом доповнення рядка, в якому відображається від’ємне або позитивне значення.
При цьому можливість реєстрації та ведення Книг в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб наразі не реалізовано.
Про це зазначає офіційна сторінка сайту Facebook журналу «Вісник: Офіційно про податки».
Смілянська ОДПІДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.