Гість із Запоріжжя

Родом із Зеленої Діброви видатний живописець Фотій Красицький (1873–1944). Він був внуком Катерини – старшої сестри Тараса Шевченка. В рідному селі випускник Санкт-Петербурзької академії мистецтв написав картину “Гість із Запоріжжя”, яка стала хрестоматійною. Картина створена у 1916 році. Нині зберігається у Києві, в Державному музеї образотворчого мистецтва. Відома широкому загалу завдяки багаточисленим репродукціям.

А ось художник із села Зелений Ріг Жашківського району Василь Лихопій зобразив цю картину прямо на стіні свого будинку! Безмежно талановитий 69-річний місцевий художник узагалі розмалював відомими картинами свої сарай, гараж та паркани. І так гарно вийшло - погляд не відвести! Для односельців ініціатива пенсіонера стала справжнім місцевим дивом. У селі поважають художника. Він несе мистецтво у маси. Адже більшість його односельців ніколи б і не побачили таку міні-галерею. Коли приходить натхнення, одну картину він може намалювати лише за ніч. Фарби обирає фасадні, адже олійні вуличних умов не витримують. Окрім живопису, створює ще й столярні вироби, робить меблі.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.