На координаційній нараді нагородили відзнаками Президента України

4 грудня в залі засідань адмінбудинку відбулось чергове засідання координаційної наради, яку провів голова Городищенської райдержадміністрації Олексій Лавріненко. У нараді взяли участь керівники структурних підрозділів, відділів та управлінь райдержадміністрації, організацій, представники правоохоронних органів, районного військового комісаріату.

Про участь у навчальному візиті до Республіки Польща в рамках проекту «Час діяти:проведення конкурсу ініціатив з метою розвитку сільських територій через партнерство місцевої влади, громади та бізнесу» розповіла головний спеціаліст з організаційної роботи відділу організаційного забезпечення діяльності ради Городищенської районної ради Вікторія Очеретяна.

На запрошення благодійної організації «Благодійний фонд «Урожай-громаді» та Конвенту самоврядної співпраці «Польща-Україна» переможці конкурсу мікро-грантів 2017 року прийняли участь у навчальному візиті з 18 по 25 листопада до Республіки Польща, в рамках проекту «Час діяти: проведення конкурсу ініціатив з метою розвитку сільських територій через партнерство місцевої влади, громади та бізнесу», за підтримки ТОВ «НВФ «УРОЖАЙ». Перші три дні візиту наша група провела в Картузькому повіті (Поморське воєводство), який майже 20 років очолює енергійна пані староста – Яніна Квітень.

В перший день візиту учасники мали змогу познайомитись з історією та архітектурою міста Гданськ, а також відвідати музей Другої світової війни.

Робочий тиждень в рамках навчального візиту розпочався з зустрічі з війтом гміни Стенжиса Томашом Бжешковським, який познайомив нас з основними аспектами функціонування гміни.

Приємною несподіванкою став візит до Центру просвіти та популяризації регіону в Шимбарку, - мальовничого місця, яке називають Кашубською Швейцарією.

Яскравими прикладами добрих практик для наслідування в Картузькому повіті стали: повітовий центр здоров’я, реабілітаційний центр для людей з особливими потребами, інкубатор підприємництва та й власне сам стиль роботи представників самоврядування.

Наступні дні навчального візиту учасники провели у Вейхеровському повіті, - гостинний туристичний край на чолі з діловою та підприємливою пані старостою – Габріелою Лісіус. За її ініціативи створено регіональну раду підприємців, функціонування якої сприяло не лише покращенню умов підприємницької діяльності, зростанню доходів до бюджету, а й активізації співпраці підприємців з місцевими освітніми закладами. Результати цієї співпраці ми побачили відвідавши професійні школи за напрямами електрифікації та телекомунікації, автомобілебудування та готельно-ресторанної справи.

Надихаючою була зустріч з цілеспрямованим та сповненим ентузіазму представником екологічної ініціативи «Stowarzyszenie», яка розповіла про їхній шлях становлення та презентувала деякі практичні аспекти роботи.

Останній день навчального візиту, як і всі попередні був добре спланований та залишив за собою багато цікавих знайомств, нових знань, вражень та подій. Так, протягом дня наша делегація була на зустрічі у міській раді м. Квідзин, де було презентовано яскраві приклади програм ревіталізації міської гміни Квідзин, прийняла участь у виїзному засіданні Правління Конвенту самоврядної співпраці «Польща-Україна», а також зустрілась з Почесним консулом України в Щецині – Генріхом Колодієм та консулом-керівником консульства України в Гданську - Левом Захарчишином.

Завдяки організаторам та приймаючій стороні навчальний візит видався пізнавальним та цікавим. Багато було почуто та побачено, пройшовши стежками польського самоврядування, та спільна лінія прослідковувалась майже скрізь, де б ми не були, головне - розуміння всіх членів громади важливості внеску кожного у спільну справу розбудови свого краю та країни.

Інформацію про підготовку до роботи в осінньо-зимовий період філії «Городищенський райавтодор» станом на 04.12.2017р. доповів начальник філії «Городищенський райавтодор» Леонід Сенецький.

Філія «Городищенський райавтодор» обслуговує дороги в межах Городищенського району протяжністю 295,4 км., з них доріг державного значення 47,2 км. Чисельність працівників станом на 1.12.2017 р. – 21 чол. Середня заробітна плата складає 3900 грн. на місяць. Заборгованість по виплаті заробітної плати за один місяць.

На період складних погодних умов у філії організоване цілодобове чергування бригад по ліквідації зимової слизькості та очищенню доріг від снігу, налагоджена взаємодія з органами патрульної поліції та МНС для оперативного реагування при виникненні надзвичайних ситуацій, стихійних природних явищ та терористичної загрози. Створений відповідний запас пально-мастильних матеріалів, протиожеледної суміші та інших матеріалів для ліквідації наслідків стихії. Постійно проводяться роботи по ремонту та відновленню техніки, налагодженню систем водо та теплопостачання філії, забезпеченню працівників теплим спецодягом та взуттям. Враховуючи значний знос основних фондів підприємства, особлива увага приділяється ремонту снігоприбиральної техніки, комбінованих дорожніх машин та екскаватора. Основна частина технічних засобів філії вироблена за часів Радянського Союзу морально застаріла та фізично зношена. На протязі останніх 25 років філія не отримала жодної одиниці техніки для зимового утримання доріг. Такий стан речей змушує відволікати значні матеріальні та людські ресурси на виконання відновлювальних робіт та унеможливлює швидку та повну ліквідацію наслідків стихійних явищ в короткі терміни. При виникненні інтенсивних та довготривалих опадів у вигляді снігу для забезпечення проїзду до деяких віддалених населених пунктів необхідно більше 24 годин безперервної робити наявної снігоочисної техніки. Такий стан речей створює суттєві незручності мешканцям, особливо у випадках виникнення необхідності надання невідкладної медичної допомоги, припинення протиправних та злочинних дій, гасіння пожеж та інше. Враховуючи те, що філія не є самостійною у вирішенні питання придбання техніки та фінансування ремонтних та відновлювальних робіт, ми неодноразово звертались до керівництва ДП «Черкаський облавтодор» про виділення необхідних коштів та закупку нової техніки, нажаль це питання і досі не вирішене, тож доводиться планувати роботи, виходячи з власних сил та наявних фінансових можливостей. Своєчасне та повне виконання робіт по зимовому утриманню автошляхів району в значній мірі залежить від своєчасного фінансування Службою автомобільних доріг в Черкаській області.

Співрозмовником по даному питанню став Руслан Черкашин, начальник філії Смілянська ДЕД, який також підтвердив готовність техніки та персоналу до осінньо-зимового періоду.

В ході обговорення, приємною несподіванкою стало вручення відзнак Президента України до Міжнародного дня волонтера та дня Збройних сил України. Дану відзнаку отримав Михайло Бруско, учасник бойових дій, який допомагає бійцям в зоні АТО, возить необхідні речі. Також нагороду вручили Валерію Герасименку, який виконує свій святий обов’язок перед державою, захищаючи її під час антитерористичної операції. Дениса Чеберяка відзначили такою ж нагородою за підтримку учасників АТО та їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та їх сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах: продуктами харчування, одягом, взуттям та речами першої необхідності. Допомагає в реабілітації воїнам АТО та їх сім’ям. Постійно надає матеріальну допомогу спілці воїнів АТО Черкащини Городищенського району та в зону АТО, зокрема 56 окремій мотопіхотній бригаді, яку забезпечив автомобілем УАЗ – 3909. Забезпечує продуктами харчування, військовим обмундируванням, речами першої необхідності. Є ініціатором та засновником соціальної програми ПП «Мліїв» щодо допомоги особам та сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах та інші добрі справи, якими займається.

На завершення голова райдержадміністрації Олексій Лавріненко подякував всім волонтерам району, та побажав здоров’я, удачі, натхнення, усім бажаного мирного неба над головою та залишатись і надалі небайдужим до чужого горя.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.