Пенсійне страхування: які вікові обмеження

Особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними п. 1 частини першої ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі — Закон), та не належать до платників єдиного внеску, визначених підпунктами 4 та 5 частини першої ст. 4 Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (абзац 5 ст. 10 Закону).
При цьому Законом передбачено одноразову сплату єдиного внеску за попередні періоди, в яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, у тому числі за період з 01.01.2004 р. по 31.12.2010 р., яку можна здійснювати за окремим договором (абзац 1 частини п’ятої ст. 10 Закону).
Таким чином, Законом встановлено вікове обмеження щодо добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та відповідно періоду, з якого така особа може підлягати такому страхуванню.
З огляду на зазначене, участь фізичних осіб у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні, які не досягли 16-річного віку, чинним законодавством про загальнообов’язкове державне соціальне страхування не передбачена.
Відповідні роз’яснення надані листом ДФС України від 23.11.2017 р. № 2688/К/99-99-13-02-01-14/ІПК
Смілянська ОДПІДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.