У Старосіллі вшанували Героїв Крут

29 січня, у день пам’яті Героїв Крут, у Старосіллі вшанували пам'ять трьох юнаків, які були поранені у тому бою, померли в дорозі і були поховані на сільському цвинтарі. Це було рівно 100 років тому. З 1918 року жителі Старосілля таємно доглядали поховання і передали новим поколінням історію тих молодих хлопців. Три хрести на сільському цвинтарі з написами «Невідомий юнак, учасник боїв під Крутами» – нагадування про патріотизм і саможертовність молоді в ім’я України.

Традиційно зійшлися до місця поховання учні та вчителі місцевої школи, односельці, приїхали гості з Черкас і Сміли. Відбулося відспівування крутівців. Відзначили рушійну роль молоді у процесі українського державотворення. Учасники пам’ятного заходу завітали до загальноосвітньої Старосільської школи та подарували бібліотечку літератури рідного краю й кілька волейбольних м’ячів.

У ці дні знову і знову перечитуємо історію тих подій, шукаючи нову інформацію - а вона таки з'являється. Розуміємо, що факт самопожертви українців в бою під Крутами - це лише одна тоненька нитка з сотень тисяч подібних ниток-доль, якими час виткав суцільне полотно історії Ураїни. Полотно, яке упродовж століття, намагаєлися перефарбувати, нашиваючи свої червоні латки. А тому нам вкрай важливо не тільки перемогти в неоголошеній війні, а й очистити від бруду і нашарувань нашу історію, відновлюючи цілі фрагменти, що їх знищувала чи переписувала московська пропаганда. Ми маємо зрозуміти, що герої Крут, як і сотні інших, відомих і невідомих героїв, зберегли в попелі історії жар національного духу і тепер наша черга вберегти Україну.

Герої не вмирають! Пам'ять про них буде жити вічно! 300 козаків проти 10000 поляків під Берестечком в 1651 році, 300 студентів проти 50000 червоних під Крутами у 1918-му, 100 українських кіборгів проти тисячі російських загарбників під Донецьком в 2014 році.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.