Умови перебування на спрощеній системі оподаткування

Спрощена система оподаткування регулюється гл. 1 р. XIV Податкового кодексу України.
Спрощена система оподаткування – це особливий механізм справляння податків і зборів, що замінює сплату окремих податків і зборів на сплату єдиного податку з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності (п. 291.2 ст. 291 ПКУ).
Підприємець може самостійно обрати для себе таку систему оподаткування доходів, якщо він відповідає певним вимогам і зареєструється платником єдиного податку.
1 група:
- підприємці, які здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках або здійснюють господарську діяльність по наданню побутових послуг населенню.
- кількість найманих працівників — 0.
- обсяг доходу — до 300 тисяч гривень на рік (ставка від 0 до 10 % прожиткового мінімуму (з січня 2018 року прожитковий мінімум складає 1 762 гривень). Встановлюють ставки місцеві ради.
2 група:
- підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку або населенню, здійснюють виготовлення або продаж товарів в магазинах та на ринку, діяльність у сфері ресторанного господарства.
- кількість найманих працівників — до 10 осіб.
- обсяг доходу — до 1,5 мільйона гривень .
- ставка від 0 до 20 % мінімальної заробітної плати (з січня 2018 року мінімальна ЗП складає 3 723 гривень). Встановлюють ставки місцеві ради.
Не можуть працювати в другій групі підприємці, які:
– надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна;
– провадять діяльність із виробництва, постачання, продажу ювелірних виробів.
3 група:
- фізичні особи-підприємці та юридичні особи: кількість найманих працівників — не обмежена.
обсяг доходу — до 5 мільйонів гривень.
ставка — 3 % доходу — за умови окремої сплати ПДВ; 5 % доходу — за умови включення ПДВ до складу єдиного податку.
Не можуть застосовувати спрощену систему оподаткування фізичні особи – нерезиденти (п. 291.5.7 ст. 291 ПКУ). Якщо фізособа зареєстрована в Україні як підприємець, вона є резидентом України й має право на загальних підставах застосовувати спрощену систему оподаткування.
Смілянська ОДПІДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.