Нарада з аграріями про рейдерство та інші актуальні проблеми

13 квітня в актовій залі приміщення райдержадміністрації відбулася спільна нарада представників державних установ, аграріїв. Організаторами заходу виступили управління агропромислового розвитку Городищенської районної державної адміністрації. У нараді взяли участь перший заступник голови Городищенської районної державної адміністрації Василь Скринник, заступник голови районної ради Микола Панчишин, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Попович, начальник Городищенського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Віталій Баклицький, представник відділу Держгеокадастру в Городищенському районі, депутат Черкаської обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань агропромислового розвитку та земельних відносин Олександр Лупашко, директор ДНЗ "Городищенський технічний ліцей" Віктор Моргун, керівники сільгосппідприємств, представники місцевих ЗМІ.

На зустрічі обговорювали ситуацію в с. Орловець по спробі рейдерського захоплення сільськогосподарського підприємства ТОВ «Черкаси – Дніпро- Агро»; пропозиції щодо об’єднання сільгосппідприємств всіх форм власності та відновлення роботи районних Спілки сільськогосподарських товаровиробників та Асоціації фермерів; співпраця сільськогосподарських підприємств всіх форм власності з Державним навчальним закладом «Городищенський професійний ліцей».

Зі слів депутата Черкаської обласної ради Олександра Лупашка: «Хоча в районі і проводились попереджувальні - ознайомлювальні наради з керівниками сільськогосподарських підприємств по питанню рейдерства, то нині ця проблема стала актуальною в нашому районі. На жаль, частина керівників сільгосппідприємств займають посередню позицію в даній ситуації і діють за принципом: «Моя хата скраю, нічого не знаю». Ось і сьогодні вкотре ми проводимо таку нараду, а з’явилось тільки третина – основний осередок районних аграріїв. Інші чекають, поки «півень клюне».

Начальник райуправління агропромислового розвитку Павло Попович продовжив думку депутата, вказавши, що вже неодноразово наголошувалося на засіданнях колегії райдержадміністрації, озвучувалося по радіомережі та опубліковувалось в місцевих ЗМІ про можливі рейдерські захоплення землі, врожаю, майна в різний спосіб та різними методами (в силовій формі, оформленням фіктивних договорів оренди, шахрайськими методами тощо). Нагадав присутнім про створений при Черкаській обласній державній адміністрації обласний оперативний штаб з протидії аграрному рейдерству. Запропонував з метою правового захисту, координації дій та швидкого реагування щодо порушених прав власників земель та землекористувачів, пов’язаних з орендою землі, протидії спроб рейдерського захоплення, відновити роботу районних Спілки сільськогосподарських товаровиробників та Асоціації фермерів, що об’єднало б наших аграріїв незалежно від форм власності.

Пропозицію Павла Поповича підтримав начальник Городищенського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області Віталій Баклицький, оскільки співпраця поліції з вказаними об’єднаннями аграріїв дає позитивні результати. Прикладом слугують події в с. Орловці 10 квітня цього року.

Обговорення продовжив депутат обласної ради, керівник Валявської філії НВФ «Урожай» Валентин Галушко: «Створення позитивного мікроклімату орендних відносин є ключовим. Ми повинні осмислити важливість даного питання, врахувати те, що джерелом виживання для більшості пайщиків є особисті підсобні господарства, які утримуються за рахунок саме орендної плати; є робочі місця, створені діючим підприємством; є комфортні умови життя, які підтримуються за рахунок фінансової та матеріальної допомоги цього підприємства територіальній громаді. І якщо ми зацікавимо орендодавців у нашій з ними співпраці – ніякий другий орендар не зайде на вашу територію. Люди вміють цінити добропорядні відносини. Тому в цьому році НВФ «Урожай» продовжуватиме виконувати всі умови договорів оренди земельних часток (паїв) та зобов’язується виплачувати орендну плату за землю на рівні 12 відсотків від вартості земельної ділянки по всіх відділеннях філії. В свою чергу, пропоную кожному орендарю прислухатися і установити рівень орендної плати не нижче 10 відсотків».

Досить актуальним є питання забезпечення сільськогосподарської галузі кваліфікованими професійними кадрами, про що в своєму виступі наголосив директор місцевого ДНЗ «Городищенський професійний ліцей» Віктор Моргун. Наразі і в освітній галузі є ряд серйозних проблем, котрі можна вирішити в тісній співпраці навчального закладу із сільськогосподарськими підприємствами всіх форм власності. Це і забезпечення матеріально-технічної бази (студенти навчаються на старих вітчизняних тракторах та агрегатах, в той час, як на полі давно вже працює більш потужна техніка), і організація та проходження виробничої практики учнів тощо.

Особливо жваво присутніми обговорювались питання легалізації оренди земель державної та комунальної власності, підняття рівня орендної плати за землю, введення на законодавчому рівні обов’язкового нормативу сплати податку одноосібниками тощо. Тому, за пропозицією більшості з присутніх учасників наради, прийнято рішення провести повторну зустріч керівників державних установ та сільськогосподарських підприємств всіх форм власності в травні цього року та створити ініціативну групу по вирішенню найбільш проблемних питань як правового, так і виробничого напрямків, включаючи рейдерські захоплення.

Підводячи підсумки зібрання, перший заступник голови районної державної адміністрації Василь Скринник зазначив, що проведення таких заходів в районі дасть можливість не лише обговорювати ряд важливих питань, які сьогодні актуальні в аграрному секторі, а також, враховуючи думку сільськогосподарських виробників, звертатися з відповідними пропозиціями щодо шляхів їх вирішення до вищих органів державної влади.

За матеріалами управління агропромислового розвитку Городищенської райдержадміністраціїДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.