Як оподатковується операція з реалізація пива

Пиво (код 2203 згідно з УКТ ЗЕД) згідно з п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу є підакцизним товаром, а відповідно до визначень понять «алкогольні напої» та «пиво», наведених у підпунктах 14.1.5 і 14.1.144 п. 14.1 ст. 14 зазначеного Кодексу та в абзацах сьомому та дев’ятому ст. 1 Закону № 481, віднесено до алкогольних напоїв.
Оскільки як виробники підакцизних товарів (продукції) на митній території України, так і суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, є платниками акцизного податку (підпункти 212.1.1 та 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Податкового кодексу), то особа, яка одночасно виробляє пиво та реалізує його через власну роздрібну мережу, сплачує акцизний податок:
• як виробник пива — за ставкою, встановленою пп. 215.3.1 п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу (у 2018 р. — 2,78 грн за 1 л пива);
• як суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, що здійснює реалізацію підакцизних товарів — за ставкою 5 % вартості реалізованого пива через роздрібну мережу на власних торговельних майданчиках (з ПДВ і без урахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів).
Смілянська ОДПІДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.