Екологічне землеробство

В Україні починають повертатися до екологічно чистого землеробства – неорганічні добрива аграрії починають доповнювати «природніми» кремнієвими.

- Позитивний вплив кремнієвих добрив встановлено на різних ґрунтах і для різних культур, - констатує провідний національний експерт по мікродобривах Сергiй Адаменко. - До 20 століття дефіциту доступного культурам кремнію в ґрунті не було. Основні причини, які привели до дефіциту кремнію – це підвищення врожайності сільськогосподарських культур, застосування високих норм кислих мінеральних добрив, різке зменшення внесення органічних добрив, і як наслідок, погіршення мікробіологічної активності ґрунту. З огляду на те, що активні форми кремнію є як важливим компонентом у формуванні ґрунтової родючості, так і імунної системи культурних рослин, то такий зростаючий дисбаланс призведе до погіршення засвоєння елементів мінерального живлення культурами, і зниження їх стійкості до біотичних і абіотичних стресів.

Сучасні тенденції розвитку сільського господарства, підвищення вимог до якості та екологічності сільгосппродукції, необхідність відновлення ґрунтової родючості деградованих ґрунтів, пошук альтернативи хімічним засобам захисту рослин привели до все більшого використання і зростання популярності кремнійвмісних добрив. Починаючи з 2000 року, виробництво та продажі кремнієвих добрив на ринках добрив високо розвинутих європейських країн щорічно підвищується на 20-30%. Останньою українською новинкою є багатофункціональне рідке добриво-антистресант та коректор дефіциту калію - «Авангард Кремній Біо», на прикладі якого можна побачити всі переваги кремнієвих добрив: активує обмінні процеси культур і їх самозахисні механізми до хвороб, утворює щільний кремнієвий екран, який відбиває сонячні промені та знижує температуру листків рослин на 4-50С (неоціненно для нинішньої спеки), підтримує та активує проходження продуційних процесів культур навіть за повітряної посухи, засолення ґрунту, дефіциту води у ґрунті та шкідливого впливу важких металів на культури, утворює біокремнієвий бар’єр на поверхні вегетативних органах культур, який захищає їх від грибкових хвороб і сисних шкідників, підвищує стійкість культур до різких перепадів температури повітря, дає високу врожайність, поліпшену якість товарної продукції культур та високу окупність витрачених на добриво грошей. Причому (залежно від марки А чи В, які мають різні співвідношення між K:Si), кремнієве добриво «Авангард Кремній Біо» рекомендується застосовувати як на початкових фазах росту і розвитку культур, так і у другій половині вегетації культур.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.