Інформаційно – роз’яснювальна кампанія ДФС про неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин

Три дні до початку комплексних заходів контролюючих органів за розпорядженням №649-р! Завдання – детінізація зайнятості та доходів населення.
Наразі працівники ДФС у складі спільних з ПФУ та Держпраці робочих груп проводять широку інформаційно – роз’яснювальну роботу на місцях щодо необхідності офіційного працевлаштування працівників, своєчасної та в повному обсязі сплати податків і внеску із заробітної плати та неприпустимість допуску до роботи найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин.
До роз’яснювальних заходів підключилася громадська рада при головному управлінні ДФС у Черкаській області та сумлінні платники.
На нещодавньому розширеному засіданні ради Голова громадської ради при головному управлінні ДФС у Черкаській області, Голова Ради Територіального відділення АППУ в Черкаській області Лора Рубченко наголосила, що бізнес має кілька днів для усунення недоліків і оформлення трудових відносин з працівниками. І цим треба скористатися, щоб уникнути штрафів. Вона закликала учасників засідання негайно довести інформацію до платників і підключитися, враховуючи обмежений час, до інформаційно – роз’яснювальної роботи.
З початку року на Черкащині за результатами роботи працівників ДФС у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення роботодавці додатково уклали понад 4 тис. трудових угод з найманими працівниками.

Що необхідно знати про свої права? –
Розмір мінімальної заробітної плати у 2018 році 3723 грн.
Розмір мінімального єдиного соціального внеску 819,06 грн.
Офіційне працевлаштування це: стабільність отримання зарплати, фіксований робочий день, обов'язкові вихідні та виплати за понаднормову роботу, оплата лікарняних і декретних, страховий стаж і пенсія, виплати при звільненні
Навіть працевлаштування з виплатою передбаченого законом мінімуму обмежує працівника у доступі до соціальних гарантій

Приклад 1: Двадцятивосьмирічний К. 5 років працює офіційно і отримує мінімальну зарплату (2018 року 3723 грн. на місяць) та ще 3000 грн. щомісяця отримує у «конверті». Зважаючи на те, що роботодавець утримує та перераховує податки з мінімальної заробітної плати, а не з усієї суми доходу та єдиний внесок розраховує (у 2018 році) з 3723 грн. а не з 6723 грн., громадянин К. може розраховувати лише на мінімальний розмір лікарняних (2233,80 грн. на місяць у 2018 році), відпускних (з мінімальної зарплати) та на мінімальну пенсію (1435 грн. на місяць у 2018 році).

Приклад 2: Пятидесятидев’ятирічний Н. повсякчас офіційно отримував мінімальну зарплату із щомісячною доплатою у «конверті». Зараз він має лише 24 роки страхового стажу. Н. наступного року планує вихід на пенсію, а для отримання пенсії за законом, йому потрібно мати 26 років страхового стажу. На сьогодні Н. розглядає два варіанти: отримання державної допомоги (1435 грн. на місяць у 2018 році) замість пенсії за відсутності відповідного страхового стажу, та можливість «докупити» два роки страхового стажу, скориставшись правом на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Якщо Н. укладе у 2018 році договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування на два роки з одноразовою сплатою повної суми єдиного внеску за два роки, він зобов’язаний сплатити у 10-ти денний термін з дня укладення такого договору або 39314,88 грн. (у разі сплати ЄСВ за попередній період з застосуванням коефіцієнта 2), або 19657,44 грн. (у разі сплати ЄСВ наперед).

Також радимо прочитати за темою коментар «Для оформлення пенсії 20-річному непрацюючому студентові потрібен стаж та сплата ЄСВ»: goo.gl/DJeYaqДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.