Засідання колегії Городищенської райдержадміністрації

17 жовтня відбулося засідання колегії Городищенської райдержадміністрації, яку провів перший заступник голови Василь Скринник, за участю заступника голови районної ради Миколи Панчишина, керівника апарату Людмили Пащенко, начальників відділів, структурних підрозділів районної державної адміністрації, керівників установ району, голів місцевих рад.

Порядок денний колегії:
1. Про підсумки виконання бюджету району за 9 місяців 2018 року та завдання з його виконання у ІV кварталі 2018 року.
2. Про стан галузі тваринництва в районі.

По першому питанню доповіла начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталія Насідка, яка зазначила що за 9 місяців 2018 року до загального та спеціального фондів місцевих бюджетів (без урахування міжбюджетних трансфертів) зібрано 84 312,3 тис. грн. надходжень, що становить 79,7 % уточнених річних призначень. У порівнянні з відповідним періодом 2017 року надходження загального фонду зросли на 15,4 %, або на 9 917,8 тис. грн. Досягнуто приросту надходжень по податку на доходи фізичних осіб на 27,6 %, або на 8 630,4 тис. грн., по єдиному податку - на 12,7 %, або на 1 613,3 тис. грн., по акцизному податку – на 37,5 %, або на 1 058,3 тис. грн., плата за надання адміністративних послуг зросла на 11,6 %, або 78,5 тис. грн. Але за 9 місяців спостерігається значне зменшення надходжень по платі за землю - 2 058,3 тис. грн.

Комісією з питань легалізації виплати заробітної плати станом на 1 жовтня 2018 року проведено 4 засідання, на яких було заслухано 17 керівників суб’єктів господарювання, в результаті роботи комісії: працевлаштовано 31 найманих працівників, 40 працівникам підвищено рівень оплати плати, додаткові надходження ПДФО становлять 78,7 тис. грн.

За даними органів місцевого самоврядування станом на 1 жовтня 2018 року в районі охоплено орендними відносинами 3503,7 га ріллі (89,8 %). Найнижчий відсоток передачі ріллі в оренду у Вербівській сільській раді – 42,2 %. Середня ставка орендної плати за 1 га ріллі до грошової оцінки в середньому по району становить 4,5 %. Відсоток сплаченої орендної плати до призначень періоду становить 101,4. Майже вся рілля охоплена договорами оренди, але по 6 населених пунктах ще залишається використання землі без належного оформлення (Городище, Цвітково, Валява, Вербівка Петрики, Хлистунівка).

Видаткова частина місцевих бюджетів району виконана в обсязі 316 697,9 тис. грн. (без урахування міжбюджетних трансфертів), у тому числі по загальному фонду – 301 706,1 тис. грн. (79,6 % до річних показників розписів місцевих бюджетів з урахуванням внесених протягом періоду змін), спеціальному – 14 991,8 тис. грн. (50,5 % до уточнених кошторисних призначень). Видатки на оплату праці з нарахуваннями використані у сумі 96 002,2 тис. грн., що становить 81,5 % до уточненого плану на рік. При цьому, зазначені видатки по терміну виплати до 1 жовтня 2018 року профінансовані у повному обсязі, прострочена кредиторська заборгованість відсутня. Видатки з оплати енергоносіїв і комунальних послуг профінансовані у сумі 7 100,2 тис.грн., або 40,3 % відповідно до запланованих асигнувань.

Станом на 01.10.2018 внаслідок проведених заходів дефіцит коштів по видатках на виплату заробітної плати з нарахуваннями зменшився на 2 805,6 тис.грн., а по закладах освіти навпаки збільшився на 1 907,6 тис.грн. (у звязку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2018 № 22 ) і складає 17 542,6 тис.грн. За 9 місяців 2018 року органами місцевого самоврядування за рахунок розподілу вільних залишків коштів проведено уточнення місцевих бюджетів на загальну суму 12 775,2 тис. грн., із них кошти направлені на збільшення видатків на заробітну плату з нарахуваннями у сумі 2 114,7 тис. грн., на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 45,4 тис. грн., на капітальні видатки – 4 277,6 тис. грн., на інші поточні видатки – 6 337,5 тис. грн.

У місцевих бюджетах району станом на 01.10.2018 за рахунок всіх джерел фінансування на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності передбачено 12 549,5 тис. грн., з яких фактично використано 5 679,9 тис. грн., або 45,3 % до уточнених річних призначень. В районному бюджеті передбачено кошти на ремонт доріг загального користування у сумі 199,0 тис. грн., використано – 162,7 тис.грн. (81,7 %), а також передбачена та перерахована субвенція обласному бюджету для реалізації заходів обласної програми фінансування доріг загального користування державного і місцевого значення, які проходять територією Черкаської області, та розвитку дорожньої інфраструктури в сумі 600,0 тис.грн.

Розрахунки по видатках місцевих бюджетів з надання пільг та житлових субсидій населенню по оплаті енергоносіїв та комунальних послуг за рахунок субвенції з державного бюджету за 9 місяців 2018 року проведені на суму 104 939,5 тис.грн., з них 45 255,8 тис.грн. спрямовано на погашення заборгованості на початок року (розрахунки по нарахуваннях за минулий рік). За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам видатки на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу за 9 місяців 2018 року профінансовані в сумі 4 528,1 тис.грн., з них 492,0 тис.грн. спрямовано на погашення заборгованості на початок року (розрахунки по нарахуваннях за минулий рік).

По другому не менш важливому питанню доповів начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Павло Попович. Питання стану ведення галузі тваринництва є вкрай важливим та необхідним. Адже сьогодні фактично першочерговими завданнями являється забезпечення населення необхідними продуктами харчування такими як молоко, м’ясо, яйця. Згідно інформації наш район займає позицію в першій десятці місць по результатах роботи галузі тваринництва. Неодноразово вже акцентувалось, що розвитком галузі тваринництва займаються 9 господарств. Так на кінець третього кварталу поточного року в агроформуваннях району нараховується: 4215 голів великої рогатої худоби, що на 2 відсотки більше минулого року; в тому числі корів 1500 голів - це на 36 % більше минулого року; поголів’я свиней - 1896 голів , що становить 76 % до минулорічного показника; птиці - 766.9 тис. голів, а це в 2 рази більше.

Як бачимо в скотарстві вже на сьогодні намітилась тенденція щодо нарощування поголів’я і це завдяки господарстам СТОВ "Симиренківське" та СТОВ "Вільшанка", де поголів’я великої рогатої худоби зросло відповідно на 10 та 19 %. Проте галузь свинарства через епізоотичну ситуацію (спалахи африканської чуми) навпаки скорочується, але управлінням була розроблена та затверджена "Програма проведення заходів на запобігання та ліквідацію африканської чуми свиней та інших протиепізоотичних заходів боротьби з хворобами тварин у Городищенському районі на 2018-2020 роки".

Від молочного стада району надоїли 6182 тонни молока, що на 92 тонни менше ніж в минулому році, при цьому надій на фуражну корову, що були на початок року становить 4403 кілограм. Надої молока та його виробництво прямо зв’язано з питаннями відтворення. На звітну дату маємо 51 гол. телят на 100 корів. В тих господарствах де показник відтворення стада менше районного відслідковується зменшення валового надою молока.

Слід нагадати, що в районі проводяться заходи по виконанню Програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Черкаській області на період до 2020 року та Програми підтримки розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів у Городищенському районі на період до 2020 року, відповідно до яких надається організаційна підтримка створенню сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів; поліпшенню матеріально-технічної бази кооперативів; переглядається можливість надання технічної допомоги за допомогою діючих міжнародних проектів. За час дії Програми в районі створено три сільськогосподарських обслуговуючих кооперативи. З новостворених кооперативів СОК "Патріот", що займається розведенням та вирощуванням поголів’я свиней, який має право на отримання та отримає фінансову підтримку з районного та обласного бюджетів. Це вагоме підгрунття для початку своєї справи. Наразі перевага надається молочарським кооперативам, особливо створених на базі сімейних міні-ферм, так як це один із основних каналів забезпечення місцевих соціальних закладів та населення молочною продукцією.

Підводячи підсумки вище викладеного приходимо до висновку, що низький рівень розвитку галузі тваринництва не сприяє використанню в повній мірі природних умов. Заслухавши та обговоривши всі питання порядку денного, першим заступником голови райдержадміністрації було дано низку доручень.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.