У Карашинській ОТГ відкрили новий кооператив

У Карашинській ОТГ відкрили новий кооператив. Цього разу – з розведення кіз, яких уже сьогодні 170. Кооператив відкрився у селі Глушки, де всього 120 мешканців. Тепер там є кооператив і козина ферма.

- Це уже четвертий кооператив у нашій громаді, - повідомив голова Карашинської ОТГ Анатолій Пархоменко. – Крім створення нових робочих місць, кооператив уже сьогодні запланував нові можливості для свого розвитку – виробництво та продаж сирів далеко за межами громади.

- У липні ми, за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», проводили тренінг «Розвиток кооперації та сільське підприємництво на селі для ОТГ» - для посадовців об’єднаних територіальних громад Сумської, Херсонської, Кіровоградської та Черкаської областей, які дізнались про можливості ефективного розвитку кооперації та сільського підприємництва у ОТГ, - констатує Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону. - Саме на прикладі Карашинської ОТГ учасники цього масштабного заходу і знайомились із успішними проектами розвитку кооперації в громаді. А тепер досвід кооперації Карашинської ОТГ збагатився ще на один, сподіваємось, так само успішний, кооператив.

- На тренінгу із розвитку кооперації були представники і Карашинської громади, попередні досягнення якої ми показали іншим регіонам України. Розвиток кооперативів став суттєвою складовою і Стратегії розвитку громади, яку ми допомагали їй розробляти, - зазначає радник із регіонального розвитку Черкаського ЦРМС Григорій Перерва. – Слід зазначити, що у маленьких селах, що стають складовими громад, часто є проблеми із роботою, працевлаштуванням. Проте тут люди, замість того, щоб їхати на пошуки кращого за кордон, абощо, вирішили об'єднатися і створити кооператив. Як і кожен бізнес, він має свої ризики. Це і належне утримання кіз, і забезпечення якості продукції, і її подальший збут. Багато що залежить від голови кооперативу, його здатності налаштувати процес і управляти ним. Як це буде відбуватися, я прогнозувати не беруся. Проте, позитивний досвід інших кооперативів громади та успішно діюча козина ферма у цьому ж селі налаштовують на позитивні прогнози.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.