Які ставки податку на нерухомість для платників Черкас

Нагадуємо, платники податку на нерухоме майно, відмінне від земельно\ ділянки – юридичні особи цього року сплачують податок за 2019 рік, а фізичні – за 2018 рік з застосуванням минулорічних ставок і пільг.
Спочатку інформація для юридичних осіб, які до 20 лютого зобов’язані подати декларацію з податку на нерухомість і визначити зобов’язання з цього податку на поточний рік.
Ставка податку для житлової та нежитлової нерухомості для платників м.Черкас встановлена рішенням Черкаської міської ради від 26.07.2017 №2-2219, із змінами внесеними рішенням від 18.06.2018 №2-3431, і становить на 2019 рік 20,87 грн. за 1 кв.метр (0,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня поточного року за 1 кв.метр, тобто 4173грн.Х0,5%). Власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), платять додатково 25000 гривень на рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).
Від сплати податку звільняються захисні споруди (сховища), які перебувають на обліку та знаходяться в сфері управління Черкаського міськрайонного відділу УДСНСУ у Черкаській області та оцінюються як «готові до використання». Пільги з податку не надаються на об'єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності).
Щодо фізичних осіб м.Черкас, то вони цього року сплачуватимуть податок за 2018 рік за ставкою 18,62 грн. за 1 кв.метр (0,5% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2018 року за 1 кв.метр, тобто 3723грн.Х0,5%). Власники житлової нерухомості, загальна площа якої перевищує 300 квадратних метрів (для квартири) та/або 500 квадратних метрів (для будинку), платять додатково 25000 гривень на рік за кожен із вказаних об'єктів житлової нерухомості (його частку).
До 1 липня пдатникам – фізичним особам будуть направлені податкові повідомлення-рішення про сплату податку з зазначенням відповідних платіжних реквізитів. Термін сплати податку – протягом 60 днів.
Пільги з податку для фізичних осіб: база оподаткування об’єктів житлової нерухомості зменшується:
а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;
б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів;
в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - на 180 кв. метрів.
Також пільгуються для жителів Черкас об’єкти нежитлової нерухомості некомерційного призначення фізичних осіб, які знаходяться виключно в межах присадибних ділянок; об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, учасників АТО та членів їх сімей на період проходження служби.
Пільги не застосовуються до нерухомості великої площі (для квартир понад 300 кв.м., для будинків понад 600 кв.м; для різних типів понад 900 кв.м.).
Також не пільгується нерухомість, що використовується їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовується у підприємницькій діяльності.
Останні нагадування. Власники оподатковуваної нерухомості – юридичні та фізичні особи, а також нерезиденти сплачують податок незалежно від віку і статків. За неповнолітніх дітей – власників нерухомості податок сплачують батьки/опікуни.
Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки обчислюється із загальної площі нерухомості.
Платник має право на звірку з ДФС по об’єктах нерухомості. Що дає така звірка? – 1) впорядкування інформації про платника та об’єкт оподаткування та усунення розбіжностей між даними ДФС і платника. 2) визначення правильності і повноти нарахування податку, врахування пільг (за наявності). У разі виявлення розбіжностей між даними ДФС та даними, підтвердженими платником на підставі оригіналів відповідних документів, зокрема документів на право власності, ДФС проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) йому нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним).
Прочитати про ставку єдиного податку для платників другої групи Черкас: goo.gl/7zxEKn та календар «гарячих» дат підприємця: goo.gl/AT4rHB
Готуються коментарі головного управління ДФС у Черкаській області з єдиного внеску та приклади розрахунку податків із заробітної плати – 2019.

Новація ДФС у Черкаській області – щоденні відповіді на ТОП – 5 запитань платників податків: goo.gl/SnWVzLДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.