Медична галузь потребує коштів

3 вересня в адмінприміщенні Городищенської РДА відбулась нарада по питанню виплати заробітної плати в Городищенському медичному закладі 2 рівня. Нараду проводила т.в.о. першого заступника голови,керівник апарату Городищенської РДА Пащенко Л.В. На нараду були запрошені депутат Черкаської обласної ради Лупашко О.В, керівники управлінь Городищенської РДА, голови ОТГ та голови сільських рад районного підпорядкування, керівництво медичного закладу 2 рівня, представники фіскальної служби. За інформацією начальника управління фінансового управління Городищенської РДА Насідки Н.Я. - в районі на даний час виникли проблемні питання в роботі медичного закладу 2 рівня по виплаті заробітної плати. Пояснення з даної проблеми озвучив керівник медичного закладу Кравченко В.М. В обговоренні причин та перспектив подальшої роботи медичного закладу свої думки висловив депутат Черкаської обласної ради Лупашко О.В. Зокрема він озвучив,що питання роботи медиків є стратегічним, а забезпечення виплат заробітної плати закріплено законодавчо і порушуючи його веде до відповідальності керівництва та створює напругу в суспільстві. А вирішення питання по суті на даний час це забезпечення фінансового ресурсу районним бюджетом який забезпечує фінансування Городищенський медичний заклад 2 рівня. Питання дефіциту бюджету гостро обговорювалось в дискусії.

Начальник АПР Городищенської РДА Попович П.О. проінформував присутніх. Сільське господарство є бюджетоутворюючою галуззю району. Формування бюджету проходить за рахунок сплати за використання земель с/г призначення, орендованих паїв та сплати ПДФО. По питанню розрахунків за використання орендованих паїв в районі Дане питання розглядалось на нараді з с/г товаровиробниками району 2.08 2019 року. Як результат - було прийняте спільне рішення - залишити виплату на рівні виплат 2018 року,та сплатити ПДФО (податок доходів фізичних осіб) в повному обсязі від виплаченої орендної плати. За оперативною інформацією на 31.08.2019 року орендна плата за використані частки паїв виплачена в обсязі 56,20 % від загальної кількості з процентною ставкою 10,20% від вартості частки паю в середньому по району. Та звернув увагу на вчасну сплату ПДФО згідно Податкового законодавства. Але в питанні формування фінансового ресурсу наповнення бюджету в районі як додаткових надходжень це збільшення % ставок від використання земель запасу та резерву, водних об’єктів, легалізація найманих працівників - роботу яких використовують підприємці.

Білан І.М. представник фіскальної служби внесла корективи виконання зборів податків з урахування постанов уряду,та наказу Міністерства АПК № 552 від 16.11.2018 р. про затвердження технічної документації із загально національної ( всеукраїнської) нормативно грошової оцінки земель с/г призначення. В розрахунках було озвучено цифри недоотримання місцевими бюджетами фінансового ресурсу із-за використання нормативів даної постанови.

В загальному думка присутніх склалася наступна. В оперативному порядку вирішити проблему виплат заробітної плати, та намітили дієві шляхи в організації по наповненню бюджету району а також вирішенні питання в подальшому фінансування медичного закладу 2 рівня. Загроза з проблем по організації роботи та фінансування медицини району може привести до закриття та неспроможності надання кваліфікованих медичних послуг. Тому від об’єднаних громад та сільських рад району очікуємо підтримку та розуміння по забезпеченню роботи медичного закладу. Всім міцного здоров’я та довгих років життя! І не дай, Боже, нам дочекатися середньовіччя - коли будемо користуватися медичними послугами шаманів та шарлатанів).Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.