Вшанували пам'ять жертв Другої світової війни

28 жовтня в Україні відзначають офіційний День звільнення від фашистських загарбників. Саме цей день вважають датою остаточного вигнання окупаційних гітлерівських військ за межі території України. Тож нині виповнюється 75 років з часу вигнання окупантів. У Другій світовій війні взяли участь понад 60 країн світу, тоді як кількість жертв за різними оцінками сягає від 50 до 80 мільйонів осіб. Ця війна відома насамперед жахливими злочинами проти людяності та масовими вбивствами. 28 жовтня 1944 року територія України була остаточно визволена від загарбників. Активні дії проти німецьких окупантів вели загони УПА.

З цієї нагоди в місті Городище відбувся урочистий мітинг-реквієм на Пагорбі Слави. В заході взяли участь т.в.о першого заступника голови районної державної адміністрації Людмила Пащенко, заступник голови районної ради Микола Панчишин та міський голова Володимир Мирошник, голова Городищенської районної організації ветеранів Сергій Каюкін, голова Городищенської міської організації ветеранів Микола Панасенко, ветеран війни, учасник визвольної операції Яків Пасічник, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, працівники підприємств, установ, організацій міста, громадськість, небайдужі містяни та гості міста.

До учасників зібрання звернулися Микола Панасенко та Яків Пасічник, які в своїх розповідях звернули увагу, що 75 років тому, до всієї України прийшло довгождане визволення. Прийшло воно нелегко, з боями, з тяжкими втратами, у ході визвольних операцій загинуло понад 3,5 мільйонів людей, а загалом протягом війни людські втрати в Україні склали понад 10 мільйонів військових і цивільних осіб. Матеріальні втрати досягли 1,5 трильйонів українських карбованців. Було зруйновано понад 714 міст, 28 тисяч сіл, понад 16 тисяч промислових підприємств, 18 тисяч медичних закладів і 33 тисяч закладів освіти.Під час мітингу присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. На знак глибокої вдячності та шани городищани поклали квіти до підніжжя Обеліска Слави та братської могили.Світла пам’ять всім, хто віддав своє життя за нас в роки війни, хто не дожив до Перемоги. Здоров`я і миру ветеранам, які цього дня поруч з нами.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.