Важлива інформація для внутрішньо переміщених осіб! Як реалізувати право на податкову знижку за оренду житла

У зв’язку із запитаннями платників та в рамках Всеукраїнського тижня права наводимо актуальну інформацію для платників, які мають статус внутрішньо переміщених осіб та роз’яснюємо, хто може включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу фактично сплачені протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку). Питання – відповідь наведено з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», категорія 103.06.09, набрати «Чи має право платник податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи, включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку)?»
Податкова знижка для внутрішньо переміщеної особи за договором оренди житла діє за результатами 2018 року та запроваджена Законами № 2530-VIII від 06.09.2018 № 2628-VIII від 23.11.2018
З метою реалізації права на отримання податкової знижки платник податку, платником податку, який має статус внутрішньо переміщеної особи може включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу України, фактично сплачені ним протягом звітного податкового року суми коштів, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства.
При цьому податкова знижка надається платнику, який має статус внутрішньо переміщеної особи виключно за умови, що він та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:
не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.
Згідно з пп.166.3.9. статті 166 Податкового кодексу України розмір податкової знижки не може перевищувати (у розрахунку на календарний рік) 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року. Тобто за 2018 рік не може перевищувати 111690 грн. (3723Х30).
Крім вказаних варто враховувати і загальні умови нарахування знижки за 2018 рік:

- платник, який звертається за знижкою у 2018 році отримав доходи у вигляді заробітної плати та прирівняні і сплатив ПДФО;
- платник є резидентом і має реєстраційний номер облікової картки платника податку (а хто відмовився – відповідну відмітку у паспорті);
- загальна сума податкової знижки не повинна перевищувати розмір заробітної плати, яку платник отримав протягом звітного року;
- платник зобов’язаний вести та надавати до органів ДФС, Книгу обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, затверджену Наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2017 №591;
- платник зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2018 рік до 31 грудня 2019 року – право на наступні роки не переноситься. На даний час діє форма декларації, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 №556.

Нагадуємо, з наближенням Всеукраїнського тижня права в Головному управлінні ДПС у Черкаській області започатковано серію коментарів для фізичних осіб стосовно прав, обов’язків та застосування податкових пільг. Матеріали за темою можна прочитати у спеціальному банері субсайту ДПС у Черкаській області: https://ck.tax.gov.ua/baner/vseukrainskiy-tijden-prava

Для інформації: Всеукраїнський тиждень права започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права». згідно з яким він проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Заходи з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 №568-р. Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.
Посилання на Указ №1149/2008: https://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1149/2008
Посилання на розпорядження №568-р: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/568-2019-%D1%80#n2



Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.