Яка сума благодійної допомоги не оподатковується у осіб, що проживають на території проведення АТО/ООС та внутрішньо переміщених осіб

Чергове роз’яснення до Всеукраїнського тижня права стосується суми благодійної допомоги, яка не включається до оподатковуваного доходу осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) АТО/ООС, та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням АТО/ООС.
Питання – відповідь наведено з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс», категорія 103.15 набрати «Яка сума (вартість) благодійної допомоги, що надається ФО, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) АТО, та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням АТО, не включається до оподатковуваного доходу платника податку?». Адреса розміщення ресурсу: http://zir.tax.gov.ua/main
Так, відповідно до п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума (вартість) благодійної допомоги, виплаченої (наданої) благодійниками, у тому числі благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України «Про благодійну діяльність та благодійні організації», на користь, зокрема:
фізичних осіб, які мешкають (мешкали) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) антитерористична операція, та/або вимушено покинули місце проживання у зв’язку з проведенням антитерористичної операції в таких населених пунктах;
фізичних осіб, які мешкали на території Автономної Республіки Крим та вимушено покинули місце проживання у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, визначеної Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».
Отже, до оподатковуваного доходу платника податку – особи, яка мешкає (мешкала) на території населених пунктів, де проводиться (проводилася) АТО/ООС, та/або вимушено покинула місце проживання у зв’язку з проведенням АТО/ООС не включається благодійна допомога, що надається згідно з п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України у сумі, що сукупно протягом звітного (податкового) року не перевищує 500 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, - на відновлення втраченого майна та на інші потреби за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України, що виникли у платників податку, визначених п.п. 165.1.54 п. 165.1 ст. 165 Кодексу. У 2019 році не повинна перевищувати 2086500 грн. (4173Х500).
Якщо загальна сума отриманої благодійної допомоги протягом звітного (податкового) року перевищує зазначений граничний розмір, сума перевищення над таким розміром оподатковується ПДФО за ставкою, встановленою п. 167.1 ст. 167 Кодексу (18 відс.), і платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію із зазначенням сум благодійної допомоги. Також в частині її перевищення допомога є об’єктом оподаткування військовим збором на загальних підставах (1,5 відс.).

Нагадуємо, з наближенням Всеукраїнського тижня права в Головному управлінні ДПС у Черкаській області започатковано серію коментарів для фізичних осіб стосовно прав, обов’язків та застосування податкових пільг. Матеріали за темою можна прочитати у спеціальному банері субсайту ДПС у Черкаській області: https://ck.tax.gov.ua/baner/vseukrainskiy-tijden-prava

Для інформації: Всеукраїнський тиждень права започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права». згідно з яким він проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Заходи з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 №568-р. Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.
Посилання на Указ №1149/2008: https://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1149/2008
Посилання на розпорядження №568-р: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/568-2019-%D1%80#n2



Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.