Закон щодо обігу земель сільськогосподарського призначення і Референдум про допуск іноземців до ринку землі

Президент України Володимир Зеленський 28 квітня підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо умов обігу земель сільськогосподарського призначення» № 552-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 31 березня 2020 року.

Відповідна інформація з'явилась на Офіційному інтернет-представництві Президента. А 30 квітня Закон України № 552-IX опубліковано у парламентській газеті "Голос України" .

Документ передбачає формування законодавчого поля для запровадження ринкового обігу земель сільськогосподарського призначення. Підписаний Главою держави Закон, дасть змогу забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на вільне розпоряджання своєю власністю та створити прозорі умови для набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення громадянами України.

Володимир Зеленський зазначив – «Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців».

Законом України № 552-IX передбачено, що з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України. З 1 січня 2024 року таку можливість отримають також юридичні особи, власниками яких є українці. Вони зможуть купувати до 10 тисяч гектарів землі. Заборонено також продаж державних та комунальних земель. Право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення може також набуватися банками лише в порядку звернення стягнення на них як на предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками на земельних торгах протягом двох років з дня набуття права власності. Також, зазначений вище Закон, сприятиме значному розширенню інвестиційних можливостей в аграрному секторі.

Відповідно до підписаного закону, питання, чи надавати іноземцям право купувати землю, вирішуватиметься на референдумі. А от Микола Сольський, голова аграрного комітету Верховної Ради вважає, що референдум стосовно допуску іноземців до ринку землі – це не питання 2020 року і, можливо, навіть не 2021 року, зазначається в agronews.ua.

Закон забороняє іноземцям купувати землю в Україні, і розуміючи настрої населення, проводити референдум для підтвердження цієї тези нелогічно. А ставлення до допуску іноземців буде мінятися, коли будуть перші результати роботи ринку. У сусідній Польщі відбувалося так само, спочатку вони були проти іноземців, а зараз поступово відкривають для них ринок.

Україні потрібно, аби ринок землі попрацював певний час, щоб всі зрозуміли, що земля рівномірно розподіляється виключно між громадянами України, і ніхто з олігархів багато землі не скупив в одні руки. Також потрібно вдовольнити попит найбільш активного прошарку, мова йде про українських підприємців, які займаються аграрним бізнесом. Вони повинні зрозуміти, що мусять мати можливість не тільки заробити на землі, але й з вигодою її продати.

Городищенське бюро правової допомогиДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.