Зростають штрафи за засмічування території

21 липня Верховна Рада України прийняла законопроект № 2207–1-д «Про управління відходами», який, передбачає збільшення в сотні раз штрафів за псування, забруднення і засмічення сільськогосподарських та інших земель.

«Псування, забруднення та засмічення сільськогосподарських та інших земель хімічними речовинами та відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 100 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян-суб'єктів підприємницької діяльності — від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян», — зазначено у документі.

Відповідний законопроект передбачає значне підвищення штрафів саме за:
- порушення вимог управління відходами під час їхнього збирання, перевезення та оброблення;
- порушення правил ведення обліку відходів, подання звітної інформації про управління відходами з порушенням встановлених строків, подання звітної інформації про управління відходами, що містить недостовірні дані;
- порушення встановленого порядку подання декларації про відходи або неподання такої декларації;
- приховування, перекручення або відмова від надання повної та достовірної інформації за запитами посадових осіб і зверненнями громадян та їх об'єднань щодо безпеки утворення відходів та управління ними, у тому числі про їх аварійні скиди та відповідні наслідки;
- порушення правил передачі відходів з порушенням установлених правил, а також суб'єктам господарювання, що не мають відповідного дозволу на проведення таких операцій;
- порушення встановлених правил і режиму експлуатації установок і виробництв з оброблення відходів, а також полігонів для захоронення відходів (сміттєзвалищ, шламосховищ, золовідвалів тощо);
- викидання сміття з вікон поїздів, автомобілів і за борт катерів.

А ще впроваджується принцип «забруднювач платить», за яким витрати на запобігання утворенню відходів, їх збір, перевезення й обробку, включно з витратами на утримання об’єктів інфраструктури з управління відходами, покриваються власниками відходів і тими, хто їх продукує.

Зазначається, що в побутові відходи включені змішані та/або окремо зібрані відходи домогосподарств, включаючи відходи паперу, картону, скла, пластику, деревини, текстилю, упаковки, біовідходи, металобрухт, відходи електричного та електронного обладнання, відходи батарей і акумуляторів, медичні та небезпечні відходи у складі побутових, великогабаритні та ремонтні відходи, змішані та/або окремо зібрані відходи з інших джерел у разі, якщо ці відходи подібні за своїм складом з відходами домогосподарств.

При цьому, у побутові відходи не включаються відходи промисловості, сільського та лісового господарства, рибальства та аквакультури, резервуарів для септиків, стічні води та відходи їх обробки, включаючи осад стічних вод, транспортні засоби, у яких закінчився термін експлуатації, відходи будівництва та знесення.

Городищинське бюро правової допомогиДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.