Аграрії Городищини завершують збирання ранніх зернових культур

За оперативними даними аграрії району завершують збирання ранніх зернових та зернобобових культур.

Жнивна кампанія розпочалася приблизно в ті самі строки, що і минулого року – на початку липня. Можна відзначити сільськогосподарське підприємство ПСП АФ «Шульц» Олександра Лупашка, яке першим у районі розпочало жнива.

Важливим є те, що підприємство зібрану сировину використовує для власного виробництва круп.

Вражаючими показниками по врожайності відзначилося на сьогоднішній день сільськогосподарське підприємство ПрАТ НВФ «Урожай» під керівництвом Василя Глушенка, з показником у 60 ц/га збору озимої пшениці. Запорукою успіху є належне та своєчасне виконання агротехнічних заходів та підбір правильного посівного матеріалу. При посіві використовували сорт озимої пшениці «Матрікс», яка має досить високу адаптивність до різних умов.

По організації заходів із збирання ранніх зернових культур в найкоротші терміни можна відзначити дослідну станцію помології ім. Л.П. Симиренка інституту садівництва Національної академії аграрних наук України, директор Володимир Фільов, фермерські господарства «Гарагай» Віктора Гарагая та «КСВ» Сергія Ковели.

За даними Департаменту агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації середня урожайність по області становить – 44,4 ц/га, що на 8,5% нижче за аналогічний період минулого року.

Головною причиною зменшення урожайності озимих зернових культур цьогорічного урожаю стали погодні умови з дефіцитом опадів починаючи з осінньої посівної, що призвело до пізніх сходів та вплинуло на розвиток вторинної кореневої системи, а також весняними приморозками, літніми зливами та шквальними вітрами.

Наразі сільськогосподарські підприємства проводять роботи по тюкуванню соломи, дискуванню та глибокому рихленню, внесенню органічних добрив на полях під наступні посіви.

РайдержадміністраціяДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.