Питання виплати заборгованих зарплат

На черговому засіданні комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, яке провів голова Городищенської райдержадміністрації Ігор Ладнов, були розглянуті питання про дотримання законодавства щодо встановленого мінімального розміру заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій різних форм власності в Городищенському районі та про заборгованість із виплати заробітної плати по цеху № 4 с. В’язівок (ПрАТ «Черкасирибгосп»).

Згідно статистичних даних заборгованість по підприємству на 01.08.2020 р. складає 640,5 тис. грн.

На засіданні були заслухані керівники підприємств: ФОП Пістун С.І., ФОП Іваненко В.С., ФОП Давидова О.М., ФОП Онопрієнко Б.Б., ФОП Юзефович В.В., ФОП Гайдай А.М., ПП туристична фірма «Аміготур плюс» Л.П.Гаврик, які надали пояснення причини виплати найманим працівникам заробітної плати менше мінімального розміру.

Обговорили шляхи наповнення районного бюджету (легалізація робочих місць).

Ігор Ладнов повідомив, що 25.08.2020 року Верховною Радою України був прийнятий законопроект № 3963 щодо підвищення розміру мінімальної заробітної плати. Згідно із законопроектом з 01.09.2020 року розмір мінімальної заробітної плати становить 5 тис. грн. Із підвищенням мінімальної заробітної плати зростуть доходи працівників бюджетної сфери, оскільки їхні посадові оклади розраховуються за єдиною тарифною сіткою прив’язаною до мінімальної заробітної плати. Також офіційне оформлення працівників та дотримання державних гарантій з оплати праці є, в першу чергу, гарантією соціального захисту самих же працівників. У разі недотримання норм чинного законодавства про працю, кожен роботодавець ризикує нести адміністративну відповідальність.

За результатами проведеного засідання комісії було надано ряд доручень. Членам комісії посилити проведення роз’яснювальної роботи з роботодавцями щодо дотримання трудового законодавства, гарантій в сфері оплати праці, пенсій, трудових і соціальних прав працівників.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.