Кабмін затвердив постанову про передачу земель ОТГ

16 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 1113, яка запускає механізм повноцінної передачі земель сільськогосподарського призначення всім без виключення об‘єднаним територіальним громадам нашої держави. Про це повідомили в Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Це - важливий крок у реалізації земельної реформи Президента України Володимира Зеленського в частині земельної децентралізації та передачі понад 2 мільйонів гектарів сільськогосподарських земель органам місцевого самоврядування. Відповідний Указ Глава Держави підписав місяць тому, 15 жовтня.

Відповідна постанова Уряду є наступним етапом для реалізації процесу передачі земель на місця, до якого Держгеокадастр проводив підготовку протягом останнього часу, де готувалася вся необхідна документація для того, аби передача земель ОТГ могла бути проведена максимально оперативно.

Також у Держгеокадастрі заявили, що новообрані голови об’єднаних територіальних громад, які вже приступили до роботи або ж розпочнуть виконувати свої обов’язки найближчим часом, можуть звертатися до обласних управлінь з необхідною документацією, для того щоб отримати найбільш цінний ресурс у державі - землю. Завдяки чому місцеве самоврядування стане справді сильним. Але це не тільки нові можливості для місцевої влади, а водночас і серйозна відповідальність.

До відома: 15 жовтня 2020 року в селі Качанівці на Чернігівщині відбувся національний земельний форум «Земля - народу», під час якого Президент України Володимир Зеленський підписав Указ № 449/2020 «Про деякі заходи щодо прискорення реформ у сфері земельних відносин». Документ передбачає передачу земель сільськогосподарського призначення з державної до комунальної власності.

Городищенське бюро правової допомогиДодати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.