Громадська організація “Громадянське об’єднання Городищан”

Події, що відбулися в Україні, старт яким дав Євромайдан, сколихнули кожного. Після поразок Помаранчевої революції, яка на той час була неминучою, сьогодні новий ковток свободи, надії і сподівання на омріяні більшістю населення переміни, які кожен пов’язує із справедливістю, рівністю перед законом, захищеністю, самореалізацією, добробутом.

Головною поразкою Помаранчевої революції стало те, що люди наївно сподівалися, що всю реформаторську роботу зроблять за них політики. Як результат довелося терпіти майже 10 років сваволі влади, беззаконня, несправедливості, незахищеності, втратами бізнесу, зубожіння, зневіра заполонила душі людей. Але, як кажуть, не буває поганого без доброго. Наш спільний ворог об’єднав нас, зробив нас сильнішими, не такими наївними, що манна небесна впаде сама, ми стали здатними до більшої самоорганізації та рішучих дії. Критична маса вільно думаючих та патріотичних людей сформувалася у нашій державі, що і призвело до початку революційних змін в країні. А головне, що на цей раз революція була не тільки проти, ми точно знаємо чого хочемо. Тому гасло сьогодення не боротися «проти», а боротися «за».
Спостерігаючи за подіями, що відбуваються на центральному рівні нової влади, багато хто і багато в чому не задоволений. Вже навіть існує думка – а чи не пора збиратись на Майдан-2. Не можу з цього приводу сказати поки що нічого, бо не володію достатньою інформацією, так як і багато з вас просто не знаю правду. Тільки час розставить всі крапки де потрібно. Давайте опустимось на рівень нашого міста, де більш-менш все зрозуміло, подивимось що відбувається, і чи про такий розвиток подій ми мріяли.
Одним з головних вимог Майдану було – хочемо не зміни облич у владі, це вже проковтнули у 2004 році, а вимагаємо зміни системи влади. Якщо говоримо про нову організацію законодавчої, виконавчої, судової системи влади та органів місцевого самоврядування, то це мають змінити нові закони прийняті ВР, отже до цього часу будемо жити за старими правилами, і надіємось, що потужний розвиток цей процес набуде після обрання нового президента та нової ВР.

Що, на мою думку, мали б робити громадяни та органи влади на місцях. Перед тим як говорити про якісь реформи системи влади та зміни в соціально-економічній сфері, перш за все ми всі маємо пройти моральне та духовне очищення. Перемога Майдану означає що ми жити у старій посткомуністичній, совковій системі більше не хочемо і не будемо. Для нас на місці своїм символом такого очищення мало б стати засудження дій комуністичної партії і навіть її заборону, як у деяких регіонах України, засудження дій попереднього режиму, демонтаж всієї комуністичної символіки включно з пам’ятниками Леніна, якщо ще десь таке залишилось, перейменування вулиць. Це б і було отим підтвердженням очищення наших душ від тоталітарного минулого. Бо як можна будувати нову країну цивілізованого світу без духовних цінностей, нової ідеології свободи і демократії, усвідомлення нашого поступу у європейське майбутнє? Без радикальних змін у свідомості кожного це неможливо, буде лише подальше скочування у прірву. Як пояснити, що й через місяць після революції ми досі ходимо по вулицях названими іменами катів України??? Ініціатором таких змін мали б стати в першу чергу депутати всіх рівнів. Однак цей процес походить надто мляво, затягнутий у часі і нерішуче. А це пряме свідчення повзучої контрреволюції. Багато хто нічого міняти не хоче, всі пристосувались і вирішують свої питання. Не буду судити когось персонально, бо не маю достатньої інформації, але збоку складається таке враження, що у багатьох гвинтиків старої системи теплиться надія на якесь повернення Януковича, а може Росія допоможе, а може ще якесь чудо станеться в Україні – і знову ми на коні. Знаю точно, що чуда для минулого не буде, бо в Україні виросло нове покоління молоді, незазомбоване радянською, комуністичною пропагандою. Далі влада повинна забезпечити нам чесні та прозорі вибори Президента, Верховної Ради, місцевих депутатів.

Головною нашою помилкою тут на місці є те, що ми знову надіємось і чекаємо, що якийсь політик чи політики, зверху і до самого низу забезпечать нам очікувані перетворення. Наївність і безглуздя – знову ходимо по граблях 2004 року! Ніхто, крім нас самих, громадян, які проживають на цій території, нічого доброго нам не зробить. Головна причина: тільки люди, які тут проживають, найкраще знають реальне становище справ у всіх сферах життя!

Може ми надіємось на наші містечкові партійні осередки, що вони візьмуть на себе функцію втілювати вимоги Майдану тут на місці? Очевидно що і тут ми помиляємось, бо опозиційне поле зачищено попередньою владою, та і формувалось не за ініціативою знизу на ідеологічних засадах, а нав’язувалось зверху під політичні та бізнесові інтереси. Рівень довіри до таких штучних утворень близький до нуля. Як тоді, так і зараз всі процедури прийняття рішень проходять не прозоро, кулуарно, по якихось незрозумілим громадянам квотам та домовленостям.

Зараз іде процес формування нової влади на місцях. Оприлюднені (в соцмережах) претенденти на посаду голови РДА. Незрозуміло, бо ніхто нічого не пояснює, звідки взялися ці кандидати, чому вони а не хтось інший, що вони нам пропонують, а може дійсно вони кращі з найкращих, які пропонують свій розум і досвід для втілення реформ? Ми цього не розуміємо, бо як в усі часи, знову все відбувається не прозоро, підкилимно, що і породжує безліч запитань, підозр, сумнівів. Якщо зараз не поставити цьому безладу край, ми знову будемо борсатись у болоті в очікувані чергового Майдану.

Що робити? Є два шляхи. Перший – простий та безвідповідальний, нічого не робити, сидіти по домівках, залишати все як було і продовжувати стагнацію в пострадянському совку, в надії, що прийде якийсь месія і за нас все зробить. Другий – складний і відповідальний, коли кожний громадянин бере на себе персональну відповідальність за стан справ у нашому спільному домі, та всіма законними способами домагається змін на краще. Байдужість робить кожного вразливим, поневоленим, безправним, одним словом рабом системи. Перемагати можливо тільки однією згуртованою командою, об’єднавшись навколо простих і зрозумілих принципів, так як це було на Майдані, кращого прикладу не приведеш.

Як можливий рецепт зміни ситуації пропоную утворити таку громадську організацію усіх тих хто поділяє нижче приведені принципи такого об’єднання. Жодних претензій на істину в останній інстанції! Давайте ділитися думками і в такий спосіб наближатися до істини. Особливо звертаюся до освітян, медиків, інтелігенції в цілому, підприємців і просто думаючих людей. Якщо нас однодумців набереться чоловік 10, це вже перемога. Тоді збираємось і діємо. Час “Ч” та місце зустрічі всім бажаючим повідомимо.

Громадська організація “Громадянське об’єднання Городищан”

Об’єднання громадян не є політичною організацією.

Місія:
- людина - її здоров’я, безпека, права, добробут, соціальна захищеність – найвища цінність, заради якої працюють органи державної влади та місцевого самоврядування;
- нова якість суспільного життя на основі докорінних змін в політичному, суспільному та соціально-економічному житті громади міста, на основі демократії та європейських стандартів.
Мета утворення:
- здійснення громадського контролю над діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування.

Принципи:
1. Рівність всієї громади перед законом незалежно від національності, соціального статусу, релігійної приналежності.
2. Всі посадові особи, які наймаються на роботу до державних органів управління, органів місцевого самоврядування, підприємств державної та комунальної власності, проходять відбір лише на професійних і конкурентних засадах, головні вимоги: український патріотизм, моральні якості, освіченість та професіоналізм.
3. Спеціалізовані державні, комунальні підприємства, організації (медицина, освіта, культура, ЖКГ, міліція, прокуратура, суд ) поза політикою.
4. Право кожного громадянина міста на отримання чесної, правдивої і актуальної інформації про всі сфери життєдіяльності громади міста.

5. Економіка та соціальна сфера:
- рівноправне, конкурентне бізнес-середовище для всіх громадян, підприємств і організацій незалежно від форм власності;
- пріоритет для інвестиційних проектів місцевому бізнесу;
- непорушність права власності на майно та землю;
- прозоре формування місцевого бюджету, його громадське обговорення та ухвалення з урахуванням думки громади;
- прозорість, обґрунтованість, місцевих податків і зборів;
- доступність кожного громадянина до інформації про доходи та видатки місцевого бюджету;
- всі видатки спрямовані на розвиток інфраструктури території мають ухвалюватися після громадського обговорення з урахуванням думки громади;
- прозорість тендерних процедур при закупівлях місцевого бюджету;
- рівний та справедливий доступ і забезпечення всих громадян соціальними виплатами, послугами та пільгами передбаченими законодавством.КоментаріСтаття з "рецептами" та шляхами непогана, чекаємо на дії.«Останнім часом газета «Антенна» і ваше телебачення порушили дуже болючу, але настільки ж і важливу тему життя на селі, — пишуть до редакції мешканці села Мліїв, що на Городищині. — На жаль, ті біди, про які ви пишете, не оминули і нас...».

У Млієві був колись колгосп-мільйонер імені Леніна, йдеться далі у листі. З 1990 по 1998 рік головував у ньому С.В. Ковела. Потім доведене до банкрутства і повної руйнації господарство пішло під так зване реформування. І на його базі було створене фермерське господарство «КСВ» (Ковела Сергій Васильович), яким зараз керує дружина Ковели Катерина Василівна. Але не всі селяни тоді пішли за Ковелою. Друга половина пайщиків увійшла до іншого фермерського господарства — «ВМС» (Віктор Михайлович Сукач, так звуть його керівника. Полюбляють фермери на Городищині у такий спосіб увічнювати себе. — Ред.).

За фермерським господарством «ВМС» налічується 535 га орної землі та 65 га сінокосів і пасовищ, укладено 350 договорів оренди з пайщиками села Мліїв. До останнього часу спірних питань чи втручань у діяльність котрогось із господарств майже не виникало. Можна сказати, вони одне одному не заважали. Але обійнявши посаду голови райдержадміністрації, С.В. Ковела став виявляти надмірний інтерес до земель господарства «ВМС», використовуючи для цього адмінвплив, інакше це не можна назвати. Судіть самі.

У березні 2008 року Ковела пообіцяв людям за бюджетні кошти допомогти в газифікації хутора «Скіття» (вул. Пархоменка), за що, звісно, вимагав, аби селяни перевели свої земельні паї з ФГ«ВМС» до його ФГ«КСВ». Коли ж люди відмовилися змінювати орендаря та переходити до С.В.Ковели, голова газового кооперативу на сходці пайщиків відверто заявив людям — якщо вони будуть затинатися, газ до хутора перекриють або взагалі не дозволять провести врізку від газової магістралі до будинків. Звісно, це породило ворожнечу та занепокоєння в хуторі. Тим більше, що у керівника ФГ«ВМС» В.М. Сукача існувала домовленість з пайщиками, що відповідні кошти будуть виділені з врожаю 2008 року — по 1000 гривень кожному, хто проводить газ до своєї оселі.

І хоча добре пам’ятали селяни, як у КСП ім Леніна за керівництва Ковели ніби випадково згорів сінник, після чого повністю вирізали поголів’я великої рогатої худоби, а люди залишились без роботи; як кожен з колишніх працівників господарства здав тодішньому керівнику по 1000–1500 руб. для створення спілки «Пайовий фонд», яку той так і не створив, а гроші не повернув; як у 2006 році уже його (Ковели) власне ФГ«КСВ» взагалі не розрахувалось із пайщиками, хоча врожай того року був добрий, але під тиском, боячись залишитись без довгожданого газу, пайщики змушені були підписати лист про вихід із ФГ«ВМС» та перейти до ФГ«КСВ».

Куди подінешся, адже у нас правий той, у кого влада. Вона сьогодні — найвигідніший бізнес на селі...Ніколи не чув від Мпіївчан нічого подібного. Навпаки відгуки про Ковелу чув тільки позитивні. Він явно має авторитет порядної, ділової та успішної людини. В Тальному його також хвалять. Цікаво, хто ж ви автори статті в якій немає й слова правди а факти наведені вами нічого спільного з Ковелою не мають? На кого працюєм?
За скільки продались?весь інтернет цими статтями наповнерийдайьош ганжі з горідчихою і чабаном пожиттєво царювати!Явно статтю замовили а писала її людина без честі і совісті, через те й не підписалась. Зараз регіонали закупили памперси і трусяться щоб порядна людина, як Ковела не прийшла до влади бо знають що прийдеться відповідати за кожну вкрадену копійку. З Ковелою домовитись щоб мовчав не можливо. От і туситься сучьє племя. І правильно роблять. А аноніми коли пишуть це афери, брехня і звичайний бруд який покидьки лють на порядних людей.
Цинічна зрада.
25 березня 2014 року в приміщенні Черкаської обласної державної адміністрації було затверджено головою Городищенської РДА представника партії регіонів Дудника Миколу Миколайовича. Цю кандидатуру затвердили політичні сили області з подачі так званої Городищенської ради «Майдан», яка є проектом партії регіонів. Мета ради «Майдан» поставити на всі ключові пости у владі Городищенського району «своїх» людей для блокування розслідування злочинних дій регіоналів за останні роки та уникнення їх відповідальності.
Рада «Майдан» в Городищенській районній раді депутатів вже замінила голову райради з одного регіонала на іншого, цим самим створивши видимість боротьби з корупцією, хоча за час свого існуваня цією радою не було подано до прокуратури ЖОДНОГО запиту, або заяви про розслідування масових правопорушень представниками злочинної влади. Натомість керівники «Майдану» обливають брудом та всіма способами борються з Городищенською Народною Радою та Городищенським штабом опору окупації, які подали декілька заяв до прокуратури з конкретними фактами корупції та правопорушень можновладцями району і по двом епізодам вже відкриті іпровадження. Рада «Майдан» і далі всіма способами заважає демократичним процесам в Городищенському районі, стараючись блокувати всі процеси які можуть нанести шкоду злодіям при владі і прискорити розслідування їх діяльності.
Дуже боляче спостерігати як своєю бездіяльністю або небажанням розібратись в ситуації деякі політичні партії знищують своїми рішеннями всі надії на демократичні перетворення, право на які ціною свого життя вибороли прості Українці. Під час лютневих подій в країні, жителі Городища не погоджуючись з діями влади перекрили на добу дорогу Київ – Луганськ, встановивши на ній блок-пост. Такого розвитку подій після цинічного рішення представників ОДА і політичних партій щодо призначення регіонала керівником району варто чекати і далі. З такою відвертою зрадою головних принципів революції спокій на Городищенську землю прийде не скоро!гнати на ковелу-краще всього,всі інші святі.знову повспливають ковальчуки,біби та інші ручні і придворні блазні,горідько т.м. на пенсію втікла,ганжа "захворів",чабан демократом став різко...звісно це ковела позливав всі заводи,приватизував все що можна в районі,всіх собак на нього,а ще краще розстріляти,он уже й правий сектор є)))Дуже важлива стаття-хотiлось почути думку,чи э у Вас бачення того,хто зараз мае взяти на себе вiдповiдальнiсть про заборону коммунiстичноi партii,засудження дiй попереднього режиму.Адже майже всi державнi службовцi,депутати всiх рiвнiв перейщли на "ворожу територiю"-простi громадяни зайнявши позицiю i "вашим iнашим"спокiйно споглядають i навiдь не запитують iх-чому посадовцi не пояснюють свою позицiю.Чому вони не питаючи думку виборця -який iх вибирав переходять в iншi партii.I навiть пiсля кровавих подiй в Киэвi педшукують собi теплi мiсця у владi.Звiдки вiзмется стiйка "опозицiя"-адже влада не може iснувати без опозицii та мати позитивнi результати.Отже на данний час деяких вищих керiвникiв звiльнили а сiльскi голови i досi керують позичаючи у сiрка очi-яке бачення всього цього?Як ви думаете чи э у нас шанс створення партiй з низу з осередкiв населених пунктiв?Як вiддiлити бiзнес вiд полiтики? Чи Згiднi ви з тим що саме бiзнис,як самий органiзованний клас суспiльства повинен пiдкласти своi плечi владi,стосовно захищення та виконання соцiальних програм,захищення дiтей вiйни , дiтей сирiт,створивши всим разом благодiйний фонд або кредитну спiлку-адже в районi до двух тисяч пiдприемцiв.

Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.