Культура

Змагалися майбутні захисники

Напередодні Дня Збройних сил України для старшокласників Городищенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 ім. С.С. Гулака-Артемовського провели святковий вечір. Захід відбувся у формі військово-спортивних змагань. Було цікаво, весело, енергійно, завзято. Змагалися дві збірні команди юнаків 10-11 класів – «Тризуб» та «Прикордонники». У програмі змагань були конкурси: стройові прийоми та стройова пісня; одягання протигазу; заряджання автоматного магазину патронами; комплексно-силова вправа; накладання джгута; перетягування канату. Справді веселим видався конкурс домашнього завдання.

Нова книга "Зорі над Вільшанкою"

До Дня міста вийшла друком чергова книга невтомного дослідника рідної Городищини Володимира Чоса «Зорі над Вільшанкою». Опубліковані нариси розповідають про яскраві мистецькі заходи, про талановитих людей, яких автор знає багато років, про кращі художні колективи району. Такі як ансамбль «Вільшанка», якій виповнюється 40 років, Старосільська хор-ланка, яка пропагує народну пісню вже понад 75 років, Городищенська «Школа мистецтв», яка відзначила своє 20-ліття… Наша Городищенська земля виростила своїх зірок сцени, зірок художнього слова, зірок спорту, творчих людей в усіх сферах.

Реконструкція клубу у Вільшані

Так виглядатиме Вільшанський селищний Будинок культури після реконструкції. Заходи будуть приурочені до 200-ліття з дня народження Тараса Шевченка.

На Черкащині відновлять 232 об'єкти до 200–річчя Кобзаря. Одним з перспективних об'єктів - Центр культури і дозвілля у смт. Вільшана Городищенського району.

На Купала нічка мала

Більш як півтисячі городищан та гостей нашого міста відвідали свято «На Купала нічка мала». Це традиційне народне гуляння проходить в мікрорайоні колишнього цукрокомбінату. На майданчику біля старої школи виростають декорації в народному стилі і розгортається святкове дійство. Свято організували і провели творчі колективи міського центру культури і туризму (директор Галина Боршош). На це свято люди з нетерпінням чекають. Ще задовго перепитують про подробиці, цікавлять підготовкою до свята. І результат завжди перевершує всі очікування.

Городищани подарували свято жителям В'язівка

Дарувати своє мистецтво людям – головне завдання творчого колективу міського центру культури і туризму. Це не тільки їхній обов’язок, а й поклик душі – створювати свято для народу. «Ми радо відгукуємося на всі пропозиції виступити, заспівати українські пісні, порадувати людей жартами, створити атмосферу радості», – говорить директор МЦКТ Галина Боршош.

Музична філателія

Укрпошта ввела в обіг поштову марку «Семен Гулак-Артемовський. 200 років від дня народження». На мініатюрі зображено портрет С. Гулака-Артемовського та фото з постановки опери «Запорожець за Дунаєм» (у ролях: Одарка – М.І. Литвиненко-Вольгемут, Карась – І.С. Патрожинський). Формат марки – 52х25 мм. Номінал – 2 грн. Марку надруковано на ДП «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів». Тираж – 161 тис примірників. Художник марки та штемпеля Василь Василенко. Виготовлено також художній конверт, присвячений ювілею нашого славетного земляка.

Зустріч із шевченкознавцем

30 квітня у Городищенській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. С.С. Гулака-Артемовського відбулася святкова зустріч «Світоч українського народу». Захід присвячений 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. Відбулася презентація книги Миколи Лисенка «Коріння Шевченкового роду». Книга цінна тим, що в ній зібрані унікальні фото та відомості про сотні нащадків роду Тараса Шевченка. Унікальна праця навіть потрапили до Книги рекордів України.

День народження Семена Гулака–Артемовського на його батьківщині відзначали цілий тиждень

Мистецький тиждень, присвячений ювілею Семена Гулака–Артемовського, завершився в Городищі. Український співак, актор, композитор і драматург народився тут 16 лютого 1813 року.

У Черкасах презентували "Невідомого Артемовського"

Черкаський театр відтворив мало відомі сторінки життя талановитого оперного співака і композитора, автора першої української опери «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського у документальній виставі «Невідомий Артемовський», повідомляє кореспондентка Радіо Свобода.

У радянські часи не казали, що Гулак-Артемовський з родини священиків

У Городищі на Черкащині триває мистецький тиждень, присвячений 200-річчю з дня народження Семена Гулака-Артемовського.

Український співак, актор, композитор та драматург народився тут 16 лютого 1813 року в сім'ї священика. Є автором першої української опери "Запорожець за Дунаєм", пісень "Спать мені не хочеться", "Ой, на горі та й женці жнуть", "Стоїть явір над водою".