Податкове інфо

В яких випадках у ФО – резидента виникає право на отримання податкової знижки в частині процентів за користування іпотечним житловим кредитом?

Відповідно до п.п. 166.3.1 п. 166.3 ст. 166 та п. 175.1 ст. 175 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) платник податку - резидент має право включити до податкової знижки частину суми процентів за користування іпотечним житловим кредитом, наданим позичальнику в національній або іноземній валютах, фактично сплачених протягом звітного податкового року.

Де на офіційному вебпорталі ДПС розміщено реєстр платників, які використовують єдиний рахунок, та яка інформація наявна в даному реєстрі?

Порядок функціонування єдиного рахунка та виконання норм статті 35 прим. 1 Податкового кодексу України центральними органами виконавчої влади, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2020 року № 321 зі змінами та доповненнями (далі – Постанова № 321).

Шановні платники!

Рекомендуємо користуватися електронними сервісами ДПС.

Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: cabinet.tax.gov.ua.

Інформацію щодо порядку подання звітності в електронному вигляді можна отримати на офіційному вебпорталі ДПС України на головній сторінці у розділі «Електронна звітність» (Електронні сервіси) за електронною адресою: https://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/.

Звільнення від податку на прибуток окремих категорій сільгосптоваровиробників

Головне управління ДПС у Черкаській області звертає увагу сільськогосподарських товаровиробників, щодо тимчасового звільнення від оподаткування податком на прибуток окремих категорій сільськогосподарських товаровиробників.
Зокрема, тимчасово, до 1 січня 2027 року, звільнено від оподаткування прибуток сільськогосподарських товаровиробників, що провадять виключно такі види діяльності згідно з КВЕД-2010:
- клас 01.47 (розведення та вирощування свійської птиці, за виключенням вирощування курей, одержування яєць курей та діяльності інкубаторних станцій з вирощування курей);

Яка інформація відображається в відомостях із ДРФО у разі якщо ФО мала два різні реєстраційні номери облікової картки платника податків, один з яких закритий?

Для отримання податкової консультації в усній формі або індивідуальної податкової консультації пропонуємо Вам звернутись до контролюючих органів відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України, оскільки випадки, коли фізична особа має два реєстраційні номери облікових карток платників податків, необхідно розглядати окремо в кожній конкретній ситуації.
За інформацією загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

На яку ПСП має право платник ПДФО, який утримує двох і більше дітей віком до 18 років?

Відповідно до п.п. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу України будь – який платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2023 році складає 1342,00 гривні.

Особливості заповнення додатків до декларації з екоподатку

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що відповідно до п. 250.1 ст. 250 Податкового кодексу (далі – ПКУ) базовий податковий (звітний) період по екологічному податку дорівнює календарному кварталу.

Перереєстрація юрособи в ДПС в разі зміни місцезнаходження в межах одного району

Відповідно до пункту 66.1 статті 66 ПКУ підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є, зокрема:
інформація органів державної реєстрації;
документально підтверджена інформація, що надається платниками податків.

Погашення податкового боргу

Протягом січня-квітня 2023 року в цілому по Черкаській області податковий борг до зведеного бюджету зменшився на 605 037 тис гривень, або на 31,7 відс. (з 1 911 253,3 тис гривень до 1 306 216,3 тис гривень).
У загальній сумі податкового боргу 460 311,7 тис гривень, або 35,24 відс., – податковий борг підприємств, що перебувають у процедурах банкрутства.

Шановні платники!

Звертаємо увагу, що для цілей трансфертного ціноутворення господарські операції з особами, які мають податкову адресу на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, визнаються контрольованими.