Податкове інфо

Застосування РРО платниками єдиного податку

Реєстратори розрахункових операцій (РРО) не застосовуються платниками єдиного податку:
1-ї групи;
2-ї та 3-ї груп (фізичні особи – підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.
При цьому, при здійсненні суб’єктами господарювання розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО не застосовується.
До безготівкових розрахунків відноситься:
– перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів;

Як сплачувати ПДФО орендувавши приміщення у фізособи

У разі оренди приміщення у фізичної особи суб’єктом господарювання (підприємством або ФОП) податковим агентом виступає орендар. Слід враховувати правило, передбачене статтею 168.1.1 ПКУ, відповідно до якого податковий агент, що нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок. Сума доходів у вигляді орендної плати оподатковується ПДФО за ставкою 18%. Окрім цього, з такого доходу утримується військовий збір за ставкою 1,5%.

Сума поворотної фінансової допомоги отримана фізичною особою підприємцем на загальній системі оподаткування чи є обєкт оподаткування?

Смілянське управління ГУ ДФС у Черкаській області звертає увагу, що відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 І ПКУ поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.
Згідно із п. 177.1 ст. 177 розділу IV ПКУ оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб – підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

Як повернути помилково сплачені кошти

Відповідно до п. 43.3 ст. 43 Податкового кодексу України обов'язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов'язання є подання платником податків заяви про таке повернення протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

Спрощенці не звільняються від сплати єдиного внеску за найманого працівника пенсіонера

Сплата єдиного соціального внеску регулюється Законом України від 8 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464).

Добові, що перевищують норму, включаються до оподатковуваного доходу

Смілянське управління ГУ ДФС у Черкаській області нагадує, що до оподатковуваного доходу не включаються витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв’язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, в розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон – не вище 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінн

Про оподаткування податком на доходи фізичних осіб дохіду від продажу витворів мистецтва та предметів антикваріату

Смілянське управління ГУ ДФС у Черкаській області нагадує, що доходи від продажу фізичною особою, у тому числі через аукціон, витворів мистецтва (картин, скульптур тощо) та предметів антикваріату включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку, який оподатковується за ставкою 18 відсотків.

Платникам ЄСВ

Смілянське управління Головного управління ДФС у Черкаській області звертає увагу платників податків стосовно приймання та обробки звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі-єдиний внесок) .

До уваги платників ПДВ

Смілянське управління ГУ ДФС у Черкаській області повідомляє, що з 01.12.2018 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 17.09.2018 № 763 (далі – наказ № 763), яким, зокрема, внесено зміни до форми податкової накладної та порядку її заповнення. У зв’язку з цим ДФС України надано роз’яснення.
З 01 грудня 2018 року реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) здійснюється за формою, затвердженою наказом № 763, незалежно від дати складання таких податкових накладних та розрахунків коригування.

Офіційне працевлаштування – захист соціальних інтересів громадян

Смілянське управління ГУ ДФС у Черкаській області вкотре нагадує про те, що нелегальне працевлаштування має негативні наслідки для найманих працівників. Зокрема, це відсутність соціальних гарантій, передбачених для працівника – права на відпустку (у тому числі на час вагітності та пологів), страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, права на оплату листків непрацездатності. Громадяни також втрачають пенсійний стаж та можливість отримання державної допомоги у разі втрати роботи.