Слово про людей…

ЗображенняНещодавно вийшла у світ чергова книга нашого земляка, письменника, журналіста, Почесного громадянина міста Володимира Чоса «Мої прекрасні земляки».

Писати про людину завжди відповідально. Адже кожен з нас - це справжній універсум, неповторний внутрішній світ, подекуди незбагнений і таємничий. Це окремі долі, життєві шляхи, думки та мрії і, якщо спробувати поєднати їх, ми отримаємо різнопланову, багатогранну мозаїку, яка називається життям.

Історію творимо ми, кожен з нас, сьогодні і повсякчас, творимо щоднини, щохвилини, творимо нашими думками, справами, нашим життєвим досвідом. І для цього, мабуть, не потрібно бути особистістю, як дехто думає, достатньо просто залишатися самим собою, адже тільки так ми можемо проявити свою індивідуальність і неповторність.

Ця невеличка книжечка, яка тільки но побачила світ, умістила в собі цікаві, змістовні і по своєму теплі і невимушені нариси про життєвий і творчий шлях наших земляків, яких ми усі добре знаємо. Це люди праці, мистецтва, бізнесу, творчості і спорту. Всі такі різні… Але усіх їх об’єднує одне. Оте велике і непереборне бажання працювати для людей, для громади, щоб зробити наше з вами життя хоча б трішки радіснішим і щасливим. Це розповіді про тих, хто уміє ставити перед собою цілі і досягати їх. Це розповіді про людей, чиє життя сповнене злетами і падіннями, мріями і сподіваннями. Вони, щирі патріоти свого краю, міста чи села. Як сказав Марк Тулій Цицерон, - кожна людина – відбиття свого внутрішнього світу. Як людина мислить, такою вона і є у житті. До цих слів можна додати і те, що повнота життя людини вимірюється тим, що вона зробила для інших, для загального блага, для ближнього свого… Кожен з тих, кого торкнулося перо письменника є неповторною особистістю, окремим мікрокосмом, кожен з них по своєму долучився до творення суспільного блага. І у цьому мабуть їхнє щастя, адже поза суспільством воно для них неможливе, як неможливе життя рослини, висмикнутої з ґрунту й кинутої в неродючий пісок. Вони потрібні і близькі нам. І вони це відчувають, це додає їм сил і життєвої снаги. Історія кожної особистості це частинка нашої з вами історії, історії нашого району, нашого рідного Городища.

У книзі Ви, шановні читачі, знайдете розповідь про Михайла Вітра та Галину Ковтун, Дмитра Пожара та Анатолія Гладкого, В’ячеслава Яржинського та Миколая Мохнацького. Даруйте, усіх не перелічити… Ці невеличкі історії про наших земляків, читаються на одному подиху. Вони прості і невимушені, написані без зайвого пафосу та літературних афектів, але з присмаком тепла, добра, щирості і подяки… Показово те, що автор особисто знайомий з кожним, про кого згадує у книзі, пишається тією дружбою і цінує теплі і приязні відносини, які вона дарує. А тому його нарис є не оповіддю, почутою із третіх вуст, а справді живим словом, багатим і художньо довершеним.

А наостанок, декілька слів про самого автора. Володимир Чос - це справді невичерпне джерело енергії, акумулятор ідей і цікавих починань. Подекуди інколи дивуєшся тій безмірній творчій силі, і власне тому, звідки вона у нього береться. З якого джерела черпає він своє натхнення і дарує його нам. А все, мабуть, досить просто. Це любов до життя, до людей, до справи, якою займаєшся, до творчості врешті решт. А ще, неабиякий талант письменника і публіциста, який ніколи не стоїть на місці і не вміщується у межі загальноприйнятого, який щоразу відкриває усе нові горизонти, та способи творення…

Як сказав хтось із великих: «Краща насолода, найвища радість життя — відчувати себе потрібним і близьким людям». Ці слова у повній мірі можна віднести як до людей описаних у книзі, так і до самого автора… Нових звершень тобі, Володимире, на письменницькій ниві.

Тарас Пасій

Книгу "Мої прекрасні земляки" можна пррдбати в приміщенні кредитної спілки "Кредит-Союз" за адресою м. Городище, вул. Миру, 54. Придбайте книгу на знак підтримки місцевого краєзнавчого руху!Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.