Троїцька поминальна субота

Дні особливого загального поминання спочилих називаються батьківськими суботами. Та, що встановлена Церквою напередодні святкування дня Святої Тройці, називається Троїцькою суботою.

У день заснування Церкви, у Святу Трійцю, благодать Духа Святого пронизала всю Церкву земну і всю Церкву Небесну, де праотці і патріархи, священномученики, преподобні і всі праведники перебувають. Між Церквами земною і Небесною існує прямий зв'язок, ми молимося святим, просимо у них і вони нас чують. У день заснування Церкви – день Святої Трійці – Дух Божий все в світі освятив, і живих і покійних, тому отці Церкви щирою молитвою поминали померлих своїх дорогих батьків, та всіх померлих родичів, і з натхненням Духа Божого влаштували поминальну суботу напередодні свята Святої Трійці. У молитві ми просимо у Бога прощення за покійних, тому що вони вже не можуть нічого для себе вимолити, вони можуть молитися за нас, але не за себе: «Упокой, Господи, душі спочилих рабів Твоїх, праотців, батьків, сестер і братів наших, що тут і всюди лежать православних». Віруючі просять від імені Церкви, щоб Господь помилував тих, хто пішов у вірі та надії на Воскресіння. По молитві Церкви благодать розвивається до такого стану, що допомагає душі покійного визволитися з тенетів пекла.

Троїцька субота має свій глибокий сакральний зміст і не втратить його до кінця віку, тому поминальні суботи вкрай необхідні. У народі всі знають поминальні суботи: другу, третю, четверту Великого посту, М’ясопусну, Троїцьку батьківську і Димитріївську суботи.

Святитель Феофан Затвірник писав: «Самі там будемо, і потребуватимемо цієї молитви, як бідний шматка хліба і кухля води. Пам'ятай, що молитва за спочилих сильна спільністю, і тим, що йде від імені всієї Церкви». Молімося, щоб Господь оселив душі спочилих в оселях праведників, дарував їм Царство Небесне і вічну пам’ять.

Протоієрей Миколай МОХНАЦЬКИЙ,
настоятель Спасо-Преображенського храму м. Городище УПЦ Київського Патріархату.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.