Успенський піст – Спасівка

14 серпня розпочався Успенський піст (у народі його ще називають Спасівка). Успенський піст дійшов до нас з давніх часів християнства і є одним з чотирьох багатоденних постів церковного року. Його започатковано перед великими святами Преображення Господнього та Успіння Божої Матері.

Піст є необхідним засобом для успіху в духовному житті і для отримання спасіння. Під час посту Церква пропонує помірне вживання їжі та пиття, і застерігає нас не вдаватися до галасливих розваг та не сваритися.

Устав Церкви вчить від чого варто утримуватися під час постів. «Всі, хто побожно постять, строго повинні дотримуватися уставів про якість їжі, тобто утримуватися в пості від окремих страв, не як від недостойних, а як від неприйнятних для посту й заборонених Церквою. Страви, від яких слід утримуватися в пости: м’ясо, сир, масло, молоко, яйця, а іноді й риба, залежно від того, який піст».

Особливо пам’ятаймо, що піст тілесний тісно поєднується з постом духовним, на зразок того, як наша душа поєднується з тілом, проникає в нього, оживляє і робиться з ним одним цілим. І тому, постячи тілесно, в той самий час слід нам постити й духовно: «Постячи, браття, тілесно, постімо й духовно і розв’яжемо будь-який союз неправди», – заповідає Свята Церква.

Під час посту християни повинні навчитися передусім смиряти себе і володіти власними пристрастями. Той, хто не вміє постити, не вміє ні молитися, ні чинити добрі справи, ні служити Богу. І навпаки – лише той, хто може подолати в собі «тваринні» схильності, здатен називатися християнином без усякого сумніву. Сенс посту не в тому, скільки, чого і в який день ми її з’їмо. Набагато важливішим є те, скільки зусиль ми докладемо для того, щоб стати вільними від гріха і яких результатів ми при цьому досягнемо.

Успенський піст триває два тижні і закінчується 28 серпня у свято успіння Пресвятої Богородиці.

Протоієрей Миколай МОХНАЦЬКИЙ,
настоятель Спасо-Преображенського храму м. Городище УПЦ Київського Патріархату.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.