Святий апостол і євангеліст Матвій

22 серпня Православна Церква вшановує апостола і євангеліста Матвія. Його життя було надзвичайно цікавим і повчальним.

Після того як Юда Іскаріотський виявився зрадником і з розпачу вкоротив собі віку, постало питання, хто замість нього стане дванадцятим апостолом. Було дві кандидатури – Йосипа та Матвія. І помолилися апостоли і сказали: «Ти, Господи, знавче всіх сердець, покажи з двох одного, котрого Ти вибрав, щоб він зайняв місце тієї служби й апостольства, що Юда від нього відпав, щоб іти в своє місце. І дали жеребки їм, і впав жеребок на Матвія, і він зарахований був до одинадцятьох апостолів. (Дії Апостолів 1:23-26).

Святий апостол Матвій, народився у Віфлеємі. З раннього дитинства він почав вивчати священні книги і закон Божий у Єрусалимі під керівництвом святого Симеона Богоприємця. Від нього навчився доброчесного життя. Він проводив богоугодне життя, суворо дотримуючись шляху, накресленому в заповідях Божих.

Настав час, коли Господь явив Себе світові. Зібравши учнів, Він проповідував наближення Царства Божого, творячи незліченні чудеса і знамення. Матвій став одним із послідовників Ісуса Христа. За старанність і душевну чистоту Божа милість дозволила святому Матвію долучитися і до апостольського служіння. Святий Матвій належав до числа апостолів, про яких в Євангелії говориться: «призначив Господь і інших Сімдесят, і послав їх по двох перед Себе до кожного міста та місця, куди Сам мав іти» (Лк. 10:1).

Після сходження Святого Духа апостоли кидали жереб, кому з них в яку країну йти для проповіді євангельської. Святому Матвію дісталася за жеребом Іудея, де він і працював, обходячи міста і села та звіщаючи про явище у Христі Ісусі порятунку світу. Втім, не тільки серед іудеїв, а й серед язичників проповідував він ім'я Христове.

За деякими відомостями ж святий Матвій проповідував Євангеліє і в Македонії, де нечестиві греки, бажаючи випробувати силу звіщаного святим апостолом навчання, схопили його і змусили випити отруту, що позбавляє людину зору. Але святий Матвій, закликавши ім'я Христове, не зазнав шкоди. Навіть більше того – зцілив понад 250 людей, які осліпли від тієї отрути.

Коли його хотіли арештувати – на кілька днів зробився невидимим для стражників. Але потім добровільно здався в руки язичникам, щоб і в ув’язненні явити славу Божу. До святого Матвія явився в темницю у великому сяянні Господь, підбадьорив, звільнив від кайданів, відкрив двері в'язничні, і випустив його на волю. Апостол Матвій ще з ще більшою сміливістю став проповідувати ім'я Христове серед народу. Іменем Христовим повертав сліпим зір, глухим слух, вмираючим життя, вирівнював кривих, очищав прокажених і виганяв демонів.

Але і гоніння були жорстокими Смерть за Христа, і корону мученика апостол Матвій сприйняв близько 63 року. За наказом іудейського первосвященика святого апостола закидали камінням. Коли апостола привели на страту, він звернувся до юдеїв, що вели його, словами Святого Писання: «Лицеміри, справедливо говорив про подібних вам пророк Давид: Вони збираються проти душі праведника, засуджують кров неповинну. (Пс. 93:21); те ж говорить і пророк Єзекіїль про такого роду людей, що вони нищать душі, які не повинні вмирати (Єз. 13:19)». Віруючі ж потім узяли тіло святого апостола, з честю поховали його. Навіть через два тисячоліття ми чуємо мудрий і впевнений голос святого апостола, адже він написав одну з книг Біблії. Вона називається «Євангеліє від Матвія».

Протоієрей Миколай МОХНАЦЬКИЙ,
настоятель Спасо-Преображенського храму м. Городище УПЦ Київського Патріархату.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.