Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення Пресвятої Богородиці є одним з дванадцяти головних свят Православної церкви. Свято відзначається щорічно 7 квітня. У цьому році Благовіщення припадає на останній день Страсного тижня – в суботу перед Великоднем.

Події Благовіщення описані апостолом і євангелістом Лукою. У своєму Євангелії він повідомляє, що в шостий місяць після зачаття праведною Єлизаветою святого Іоанна Предтечі, архангел Гавриїл був посланий Богом в Назарет до Діви Марії зі звісткою про прийдешнє народження від неї Спасителя. Звертаючись до неї архангел промовив: «Маріє! Ти бо знайшла ласку в Бога. Ось Ти зачнеш у лоні й породиш Сина й даси Йому ім'я Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього назветься. І Господь Бог дасть Йому престол Давида, Його батька, і Він царюватиме над домом Якова повіки й царюванню Його не буде кінця». Сумніваючись Марія запитала ангела: «Як же це станеться, коли я мужа не знаю?» На що ангел відповів: «Дух Святий зійде на Тебе і сила Всевишнього осінить Тебе». А потім в підтвердження, що нічого немає неможливого в Бога, навів приклад Її родички Єлизавети. Марія, побачивши в словах ангела волю Божу, вимовляє дуже значущі слова: «Я раба Господня, і нехай буде мені за словом твоїм!» (Лк. 1,26-38). Вважається, що в момент виголошення Дівою Марією цих слів і сталося непорочне зачаття Нею Ісуса Христа.

Свято Благовіщення, є значною подією в житті християнської Церкви і відзначається святковими богослужіннями в Церквах, що сповідують Ісуса Христа, як Єдинородного Сина Божого, Спасителя, що пролив Свою Святу Кров за наші гріхи.

Це свято було встановлене в глибокій древності – про нього достовірно відомо вже з третього століття, але в різних християн звалося воно по-різному: Зачаття Христа, Благовіщення про Христа, Початок Спасіння. І лише у восьмому столітті і на Сході, і на Заході його почали називати Благовіщенням Пресвятої Богородиці.

Звичайно, працювати у цей день категорично не можна, що властиве багатьом великим релігійним святам. А в народі кажуть, що у свято Благовіщення «навіть пташка свого гнізда не в’є». Отже, Благовіщення, це свято радості і примирення людей із Богом, через яке нам подається шлях до спасіння.

Протоієрей Миколай МОХНАЦЬКИЙ,
настоятель Спасо-Преображенського храму м. Городище УПЦ Київського Патріархату.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.