Воскресіння Христове

Воскресіння Твоє, Христе Спасе, Ангели оспівують на Небесах. І нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити (Стихира на Воскресіння). Такими натхненими словами, возлюблені у Христі брати і сестри, Свята Мати-Церква закликає усіх, хто милістю Божою пройшов спасенне поприще Великого Посту, причаститися радості світлого і величного свята Воскресіння Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.

Світле Воскресіння Христове – це блага звістка для всього світу. Сьогодні, дякуючи Воскреслому, Рай відкритий, людина спасається і віддає поклоніння Христу, тому що Він переміг смерть, зійшов на Небеса. Воскреслий Господь став новим Родоначальником людей, новим Адамом для викупленого Ним роду людського, тому наше завдання всім серцем прийняти Того, Хто прийшов спасти нас.

Христос Спаситель став для нас Істиною, Дорогою і Життям. (Ів. 14,6). Істиною Спаситель став для нас тому, що Він як людина, став Взірцем, який нагадує нам, про ті правила життя, які роблять нас, як творіння Боже, величними і сильними. Дорогою, Воскреслий Спаситель став для нас тому, що Він Своїм особистим прикладом показав нам дорогу, що веде до Небесного Отця, від Якого сходить всяке благе даяння і всякий звершений дар. Життям Христос Спаситель називається тому, що через Нього і тільки через Нього ми одержуємо від Небесного Отця дар життя вічного. Це означає, що в Ньому ми знайшли істинного Бога, і сенс свого існування.

Свято Воскресіння Христового – це свято примирення та єднання всіх людей. До нас звернений заклик святого апостола Павла: «Усяке роздратування і лютість, і гнів, і крик, і лихослів’я з усякою злобою нехай будуть знищені у вас; будьмо один до одного добрими, милосердними, прощаймо один одному, як і Бог у Христі простив нам» (Ефес.4.31-32).

У ці дні, коли ми урочисто святкуємо найбільше з усіх свят, не забуваймо відвідувати Божі храми, приймаючи участь у святкових богослужіннях.

Будьмо готові принести Йому дари самовідданої і живої любові, яка проявляється як у наших домашніх, так і спільних церковних молитвах, читанні Слова Божого, виконанні заповідей Божих і в справах милосердя до ближніх, по слову Христа: «Все, що ви зробили для одного з братів Моїх менших, ви зробили для Мене».

У ці святкові і радісні дні вітаю всіх Вас, дорогі брати і сестри, з святом Пасхи Христової. Від усієї душі бажаю сили, духу і непохитності у вірі! Нехай Світло Воскресіння Христового просвітить всіх в любові та злагоді і серце кожної людини наповниться невимовною радістю, яку дарував нам Воскреслий Господь.

Пасхальні вітання нехай линуть сьогодні нашим воїнам, які захищають нашу землю від ворога. Щоб ми разом могли прославити Господа і заспівати Йому Пасхальну пісню: «Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував». Вознесімо щиру молитву про те, щоб благодать Воскреслого Господа, Котрий примирив Небо і землю, стала джерелом миру, взаєморозуміння між людьми, істинного братства та єднання. Будьмо переконані, що наш боголюбивий народ заслужив на таку ласку від Бога. Амінь!

ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Протоієрей Миколай МОХНАЦЬКИЙ,
настоятель Спасо-Преображенського храму м. Городище УПЦ Київського Патріархату.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.