Третя неділя після П’ятидесятниці

Сказав Господь: "Світильником тіла є око. Отже, якщо око твоє буде чистим, то і все тіло твоє буде світлим; коли ж око твоє буде нечистим, то і все тіло твоє темним буде. Отже, якщо світло, що в тобі, є темрявою, то яка ж тоді темрява? Ніхто не може двом господарям служити: бо або одного полюбить, а другого буде ненавидіти; або одного триматиметься, а другим знехтує. Не можете служити Богові й мамоні. Задля цього кажу вам: не піклуйтеся для душі вашої, що вам їсти чи пити, ні для тіла вашого, у що вдягнутися. Чи душа не більша за їжу, а тіло - за одяг? Погляньте на птахів небесних: вони не сіють, не жнуть, не збирають у житниці; і Отець ваш Небесний годує їх. Хіба ж ви не набагато кращі за них? Та й хто з вас, турбуючись, може додати собі зросту хоч на один лікоть? І про одяг чого піклуєтесь? Подивіться на лілеї польові, як вони ростуть: не трудяться і не прядуть; кажу ж вам: що й Соломон у всій славі своїй не одягався так, як кожна з них; якщо ж траву польову, що сьогодні є, а завтра буде вкинута в піч, Бог так зодягає, то хіба не набагато краще зодягне вас, маловіри! Тож не турбуйтеся і не кажіть: що нам їсти? чи що пити? або: у що одягтися? Бо всього цього язичники шукають; знає бо Отець ваш Небесний, що ви маєте потребу в усьому цьому. Шукайте ж спершу Царства Божого і правди Його, і все це додасться вам". (Мф. 6, 22-33).

Велика глибина корисних для душі думок знаходиться в прочитаному Євангелії. Господь з великої Своєї любові навчає нас і хоче щоби кожен, хто буде слухати Його слово, застосував ці знання у своїх духовних подвигах. Ми турбуємось про те, як нагодувати й одягнути тіло, а про душу часто забуваємо, хоча вона теж потребує їжі, але їжі духовної. Тіло без їжі і пиття помирає, відповідно без Бога гине і наша душа. Тож пам’ятаймо, що тіло тимчасове, а душа живе вічно, і від нас залежить, де буде жити душа після смерті: в райських оселях, чи у вічному пекельному вогні. Не можна допустити, щоб світло, що є у нас, стало темрявою, інакше не зможемо жити у вічному світлі.

Дорогі братя і сестри! Бажаючи спасіння кожному з нас, Спаситель різними прикладами, зрозумілими для нашого розуму, показує нам рятівну силу одного шляху і згубність іншого. Двома шляхами йти неможливо, як неможливо і двом господарям служити. Але з любов'ю дбаючи про наше спасіння, Господь премудро влаштовує наш життєвий шлях, закликаючи нас твердо пам'ятати про кінцеву мету і сенс цього земного життя і в усьому покладатися на Господню милість. Отже, шукаймо спочатку Царства Божого, а все інше додасться нам.

Протоієрей Миколай МОХНАЦЬКИЙ,
настоятель Спасо-Преображенського храму м. Городище УПЦ Київського Патріархату.Додати новий коментар

Залишаючи коментар, будь-ласка, пам’ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, які безпосередньо чи опосередковано мають відношення до цього матеріалу. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Усі коментарі, що мають нецензурні слова, ворожі, шовіністські або расистські висловлювання, образи будуть видалені. У коментарі заборонено додавати рекламні повідомлення.

You must have JavaScript enabled to use this form.