Духовність

ЗображенняПротоієрей Миколай Мохнацький, народився 31 серпня 1977 року в с. Саджівка Гусятинського району Тернопільської області. Закінчив Волинську духовну семінарію у Луцьку. Від 4 квітня 2000 року є священиком Городищенського храму Спаса-Преображення Української Православної Церкви Київського Патріархату, він благочинний Городищенського району. Знає долі своїх прихожан, підтримує їх у горі та радості. Будівництвом нового храму, своєю наполегливою працею, вірним служінням Богові і людям священик заслужив повагу і довіру городищан.

Святитель Лука Кримський

11 червня православна церква відзначає день пам’яті святителя Луки – Архієпископа Сімферопольського. В миру його звали Валентин Феліксович Войно-Ясенецький. Народився він 27 квітня 1877 року в місті Керчі у дворянській сім'ї польського походження. З дитинства захоплювався живописом, навіть мріяв вступити до академії мистецтв. Однак в душі юнака пересилило бажання служити людям, тому у 1898 році майбутній святитель вступив на медичний факультет Київського університету. Він блискуче закінчив навчання і збирався стати дільничним земським лікарем, щоб допомагати бідним людям.

День Пресвятої Трійці

У неділю, 4 червня, уся повнота Православної Церкви молитовно святкує день Пресвятої Трійці, П’ятидесятницю. Господь наш, Ісус Христос, завершивши Своє діло на землі і вознісшись на небо, не залишив віруючих людей без Свого догляду і піклування. Спаситель обіцяв апостолам, а в їх особі і всім послідовникам Своїм, бути з ними «у всі дні і до кінця віку» (Мф. 28, 20), а також обіцяв надіслати від Отця Утішителя, Котрий Своїм Божественним подихом подасть благодатну допомогу усім віруючим у Сина Божого.

Троїцька поминальна субота

Дні особливого загального поминання спочилих називаються батьківськими суботами. Та, що встановлена Церквою напередодні святкування дня Святої Тройці, називається Троїцькою суботою.

Вознесіння Господнє

Свято Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа в Небесні Оселі відзначається християнами всього світу на 40-й день після свята Воскресіння Господнього, тобто свята Пасхи Христової. Як правило це відбувається в четвер 6-го тижня, рахуючи з Дня Великодня. У 2017 році Вознесіння Господнє припадає на 25 травня. У всі дні, які проходять від Великодня до свята Вознесіння у всіх християнських Церквах першими вітальними словами є радісна звістка – Христос воскрес! Воістину воскрес!

Києво-Братська ікона Божої Матері

В Україні є багато величних ікон, які століттями дарують людям віру, надію, підтримку, духовне та фізичне зцілення. Серед них і Києво-Братська ікона Божої Матері. Ікона чудесно з'явилася 1654 року у Борисо-Глібській церкві в місті Вишгороді (нині Київська область). У 1662 році, під час війни Росії з Польщею, місту було завдано великої шкоди, храм був пограбований. Однак Промисел Божий зберіг чудотворну ікону Божої Матері, яку своєчасно винесли з храму і пустили по Дніпру. Вода принесла ікону до Київського Подолу, де її прийняли з належною честю і поставили в Братський монастир.

Амфілохій Почаївський

Визначний подвиг віри здійснив святий чудотворець Амфілохій Почаївський. Упродовж усього свого життя він вірно служив Богові і людям. навіть жорстокі утиски і постійна смертельна небезпека не змогли змусити його зійти з дороги спасіння. 12 травня 2002 року був канонізований.

Христос Воскрес!

Возлюблені у Христі брати і сестри, з Божою милістю ми знову святкуємо свято Великодня! З усіх великих свят нашого церковного року це найбільш давній, урочистий і радісний день. Воскресіння Христове є основою нашої віри. Воно є тією першою і величною істиною, з якої апостоли починали свою проповідь. Так як хресною смертю Христовою ми очищуємося від гріхів, так Його воскресінням дароване нам життя вічне. Тому для віруючих людей воскресіння Христове – це джерело постійної радості, радості, що досягає своєї вершини в святкуванні християнської Пасхи.

Соборування та Єлеопомазання

Таїнство Соборування – це священнодійство подароване Богом для полегшення страждань важкохворих людей. Однак, сучасна практика нашої Церкви допускає до участі один раз на рік і людей без явних фізичних проблем, при цьому маючи на увазі їх потребу в уздоровленні не тільки тіла, але й душі. Зазвичай, такий чин відправляється для великої кількості людей у час Великого посту.

Вербна неділя

«Радій від радості дочко Сіону, торжествуй, дочко Єрусалима: ось Цар твій гряде до тебе, праведний, Який спасає, лагідний, Який сидить на ослиці і на молодому ослі сині під’яремної» (Зах. 9.9). Цими словами пророк Захарія за 500 років до Різдва Христового передрік урочистий вхід Господа нашого Ісуса Христа в Єрусалим. Це свято знаменує собою день, коли Ісус увійшов у місто, де вклонялися Йому люди, визнаючи Його за свого Царя і Месію. Свято не має чітко встановленої в церковному календарі дати, воно завжди святкується за сім днів до Воскресіння Христового.

Лазарева субота

Лазарева субота – це субота перед Вербною неділею, субота шостого тижня Великого посту. У цей день Православна Церква згадує чудо воскресіння Христом праведного Лазаря. Святий Лазар був братом Марфи і Марії, жив з сестрами неподалік від Єрусалима, в селищі Віфанія. Христос часто відвідував їхній дім, а Лазаря називав Своїм другом.