Духовність

ЗображенняПротоієрей Миколай Мохнацький, народився 31 серпня 1977 року в с. Саджівка Гусятинського району Тернопільської області. Закінчив Волинську духовну семінарію у Луцьку. Від 4 квітня 2000 року є священиком Городищенського храму Спаса-Преображення Української Православної Церкви Київського Патріархату, він благочинний Городищенського району. Знає долі своїх прихожан, підтримує їх у горі та радості. Будівництвом нового храму, своєю наполегливою працею, вірним служінням Богові і людям священик заслужив повагу і довіру городищан.

Успенський піст – Спасівка

14 серпня розпочався Успенський піст (у народі його ще називають Спасівка). Успенський піст дійшов до нас з давніх часів християнства і є одним з чотирьох багатоденних постів церковного року. Його започатковано перед великими святами Преображення Господнього та Успіння Божої Матері.

Піст є необхідним засобом для успіху в духовному житті і для отримання спасіння. Під час посту Церква пропонує помірне вживання їжі та пиття, і застерігає нас не вдаватися до галасливих розваг та не сваритися.

Святі першоверховні апостоли Петро і Павло

Дорогі брати і сестри! 12 липня Православна Церква святкує день пам'яті святих першоверховних апостолів Петра та Павла. У цей день, згадуючи та аналізуючи велику місію святих апостолів, які зробили неоціненний внесок у становлення та розвиток церковного життя, християни не лише урочисто і духовно відзначають свято, але й завершують апостольський піст (Петрівку), який передує цьому дню. Апостоли займають особливе місце у ієрархії Церкви Христової. Як найближчі учні і послідовники Христа, вони поширювали Його вчення в усі кінці світу.

Різдво чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

«Істинно кажу вам: не було серед народжених жінками більшого за Іоанна Хрестителя» (Мф. 11:11). Ось так про Іоанна говорив Сам Господь Ісус Христос. Він прославляється Церквою, як «ангел, і апостол, і мученик, і пророк, і серед народжених Пречесний, і світлий Слова глас».

Пророк Іоанн Хреститель – після Діви Марії – найбільший шанований святий. Православна Церква 6 разів на рік згадує його пам’ять. Різдво святого Івана Хрестителя, яке святкуємо 7 липня, – найбільше з усіх свят на його честь.

Святитель Лука Кримський

11 червня православна церква відзначає день пам’яті святителя Луки – Архієпископа Сімферопольського. В миру його звали Валентин Феліксович Войно-Ясенецький. Народився він 27 квітня 1877 року в місті Керчі у дворянській сім'ї польського походження. З дитинства захоплювався живописом, навіть мріяв вступити до академії мистецтв. Однак в душі юнака пересилило бажання служити людям, тому у 1898 році майбутній святитель вступив на медичний факультет Київського університету. Він блискуче закінчив навчання і збирався стати дільничним земським лікарем, щоб допомагати бідним людям.

День Пресвятої Трійці

У неділю, 4 червня, уся повнота Православної Церкви молитовно святкує день Пресвятої Трійці, П’ятидесятницю. Господь наш, Ісус Христос, завершивши Своє діло на землі і вознісшись на небо, не залишив віруючих людей без Свого догляду і піклування. Спаситель обіцяв апостолам, а в їх особі і всім послідовникам Своїм, бути з ними «у всі дні і до кінця віку» (Мф. 28, 20), а також обіцяв надіслати від Отця Утішителя, Котрий Своїм Божественним подихом подасть благодатну допомогу усім віруючим у Сина Божого.

Троїцька поминальна субота

Дні особливого загального поминання спочилих називаються батьківськими суботами. Та, що встановлена Церквою напередодні святкування дня Святої Тройці, називається Троїцькою суботою.

Вознесіння Господнє

Свято Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа в Небесні Оселі відзначається християнами всього світу на 40-й день після свята Воскресіння Господнього, тобто свята Пасхи Христової. Як правило це відбувається в четвер 6-го тижня, рахуючи з Дня Великодня. У 2017 році Вознесіння Господнє припадає на 25 травня. У всі дні, які проходять від Великодня до свята Вознесіння у всіх християнських Церквах першими вітальними словами є радісна звістка – Христос воскрес! Воістину воскрес!

Києво-Братська ікона Божої Матері

В Україні є багато величних ікон, які століттями дарують людям віру, надію, підтримку, духовне та фізичне зцілення. Серед них і Києво-Братська ікона Божої Матері. Ікона чудесно з'явилася 1654 року у Борисо-Глібській церкві в місті Вишгороді (нині Київська область). У 1662 році, під час війни Росії з Польщею, місту було завдано великої шкоди, храм був пограбований. Однак Промисел Божий зберіг чудотворну ікону Божої Матері, яку своєчасно винесли з храму і пустили по Дніпру. Вода принесла ікону до Київського Подолу, де її прийняли з належною честю і поставили в Братський монастир.

Амфілохій Почаївський

Визначний подвиг віри здійснив святий чудотворець Амфілохій Почаївський. Упродовж усього свого життя він вірно служив Богові і людям. навіть жорстокі утиски і постійна смертельна небезпека не змогли змусити його зійти з дороги спасіння. 12 травня 2002 року був канонізований.