Духовність

ЗображенняПротоієрей Миколай Мохнацький, народився 31 серпня 1977 року в с. Саджівка Гусятинського району Тернопільської області. Закінчив Волинську духовну семінарію у Луцьку. Від 4 квітня 2000 року є священиком Городищенського храму Спаса-Преображення Української Православної Церкви Київського Патріархату, він благочинний Городищенського району. Знає долі своїх прихожан, підтримує їх у горі та радості. Будівництвом нового храму, своєю наполегливою працею, вірним служінням Богові і людям священик заслужив повагу і довіру городищан.

Покрова Божої Матері

Дорогі брати і сестри! 14 жовтня Православна Церква відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці. Поміж Богородичними святами нашого церковного року, це свято заслуговує на особливу увагу. Свято встановлене на честь явлення Божої Матері в Константинопольському храмі.

Іван Богослов – улюблений учень Ісуса Христа

Основа християнської віри засвідчена у Святому Євангелії – чотирьох книгах Біблії, написаних святими апостолами: Матвієм, Марком, Лукою та Іваном. Вони були учнями Ісуса Христа, на власні очі бачили чудеса, які Він творив, стали свідками Його страждань на хресті, а потім величного Воскресіння та Вознесіння на Небо. Апостоли поширили цю Благу Звістку по всьому світу, на всіх мовах світу.

22 вересня – Знайдення i перенесення мощей святителя Феодосiя, архиєпископа Чернiгiвського

До нашого часу дійшло досить мало відомостей про життя і діяльність святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського. Причиною цього могла бути його незвичайна скромність та християнське смирення. Рік його народження вірогідно початок 1630-х років. Святитель Феодосій належав до дворянського роду, його батько був священиком. В їхнім роду було багато священнослужителів та навіть ченців. Батьки виховали сина у страху Божому та християнському благочесті.

Холмська чудотворна ікона Божої Матері

Однією з найбільших святинь українського православ’я є Холмська ікона Божої Матері, пам’ять якої вшановується 21 вересня, в день Різдва Пресвятої Богородиці. Походження цієї ікони дуже давнє. Згідно з переказом, написана вона святим апостолом і євангелістом Лукою і була привезена на землі Київської держави ще за часів князя Володимира. Перша письмова згадка про неї знаходяться в Галицько-Волинському літописі при описі подій 1259 року. Ікону Божої Матері, яку пізніше назвуть Холмською, князь Данило Галицький привіз орієнтовно у 1223-1237 роках з Києва в засноване ним місто Холм.

Церковне новоліття

14 вересня Православна Церква святкує початок церковного року, зване також «Початком індикту». Незвичне слово «індикт» (що у перекладі з латинської означає «проголошення») переносить нашу увагу углиб століть, в часи гонінь на християн. Та історична епоха тепер називається «ерою мучеників».

Успенський піст – Спасівка

14 серпня розпочався Успенський піст (у народі його ще називають Спасівка). Успенський піст дійшов до нас з давніх часів християнства і є одним з чотирьох багатоденних постів церковного року. Його започатковано перед великими святами Преображення Господнього та Успіння Божої Матері.

Піст є необхідним засобом для успіху в духовному житті і для отримання спасіння. Під час посту Церква пропонує помірне вживання їжі та пиття, і застерігає нас не вдаватися до галасливих розваг та не сваритися.

Святі першоверховні апостоли Петро і Павло

Дорогі брати і сестри! 12 липня Православна Церква святкує день пам'яті святих першоверховних апостолів Петра та Павла. У цей день, згадуючи та аналізуючи велику місію святих апостолів, які зробили неоціненний внесок у становлення та розвиток церковного життя, християни не лише урочисто і духовно відзначають свято, але й завершують апостольський піст (Петрівку), який передує цьому дню. Апостоли займають особливе місце у ієрархії Церкви Христової. Як найближчі учні і послідовники Христа, вони поширювали Його вчення в усі кінці світу.

Різдво чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна

«Істинно кажу вам: не було серед народжених жінками більшого за Іоанна Хрестителя» (Мф. 11:11). Ось так про Іоанна говорив Сам Господь Ісус Христос. Він прославляється Церквою, як «ангел, і апостол, і мученик, і пророк, і серед народжених Пречесний, і світлий Слова глас».

Пророк Іоанн Хреститель – після Діви Марії – найбільший шанований святий. Православна Церква 6 разів на рік згадує його пам’ять. Різдво святого Івана Хрестителя, яке святкуємо 7 липня, – найбільше з усіх свят на його честь.