Духовність

ЗображенняПротоієрей Миколай Мохнацький, народився 31 серпня 1977 року в с. Саджівка Гусятинського району Тернопільської області. Закінчив Волинську духовну семінарію у Луцьку. Від 4 квітня 2000 року є священиком Городищенського храму Спаса-Преображення Української Православної Церкви Київського Патріархату, він благочинний Городищенського району. Знає долі своїх прихожан, підтримує їх у горі та радості. Будівництвом нового храму, своєю наполегливою працею, вірним служінням Богові і людям священик заслужив повагу і довіру городищан.

Воскресіння Христове

Воскресіння Твоє, Христе Спасе, Ангели оспівують на Небесах. І нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити (Стихира на Воскресіння). Такими натхненими словами, возлюблені у Христі брати і сестри, Свята Мати-Церква закликає усіх, хто милістю Божою пройшов спасенне поприще Великого Посту, причаститися радості світлого і величного свята Воскресіння Господа і Спасителя нашого Ісуса Христа.

Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення Пресвятої Богородиці є одним з дванадцяти головних свят Православної церкви. Свято відзначається щорічно 7 квітня. У цьому році Благовіщення припадає на останній день Страсного тижня – в суботу перед Великоднем.

Велика і Свята П’ятниця

Метою богослужінь, в яких ми беремо участь цими днями, є переживання єдності зі Спасителем. Отримуючи свідчення Його безумовної любові, ми усвідомлюємо нашу гріховність та маємо особливий час для роздумів над власним життям. Події Страсного тижня допомагають нам у цьому.

Таїнство Соборування

Таїнство Соборування або Єлеосвячення, як воно називається в богослужбових книгах, є одним із семи найголовніших Таїнств, в якому при помазуванні тіла єлеєм призивається на людину благодать Божа для зцілення її від тілесних та душевних хвороб.

Четверта неділя Великого посту

Слава Ісусу Христу! Дорогі брати і сестри! В четверту неділю Великого посту, ми стаємо свідками двох великих чудес, які вчинив Ісус Христос – оздоровлення біснуватого юнака та духовного зцілення батька, скріпивши його віру.

Преподобний Герасим Вологодський

У південній частині міста Києва в районі хутора Вільний є урочище Церковщина із залишками давньої чернечої обителі. На межі XI і XII ст. ченці Києво-Печерського монастиря, знайшовши тут декілька печер, заснували нову чернечу обитель. Ще раніше до однієї з тих печер щорічно приходив преподобний Феодосій Печерський і таємно усамітнювався там під час Великого посту.

Святий Великий піст, його місце і значення в житті кожного з нас

Піст це не новітній винахід,
Але скарб по батьках.
Усе, що давнє, гідне похвали.
Пошануй же стародавність посту!
Він такий давній, як саме людство.
(Святий Василій Великий)

Святий Великий піст, який називають також Чотиридесятницею, це одна з найдавніших і найбільш священних установ християнської релігії. Історія Великого посту має довгу й багату традицію. Вона сягає апостольських часів. Передпасхальний піст називають Великим не тільки через його тривалість, але й через важливість і значення в житті Церкви і кожного християнина.

Неділя прощення

Дорогі браття і сестри! Остання неділя перед початком Великого посту іменується неділею сиропусною, або неділею прощення. (Цього року 18 лютого). У цей день, Церква встановила правило прощати одне одному образи. Християни повинні припинити ворожнечу між собою. Цього дня після вечірнього богослужіння в храмах відбувається особливий чин прощення, коли священнослужителі і прихожани взаємно просять один в одного прощення, щоб вступити у Великий піст з чистою душею, примирившись зі всіма ближніми.

Святий Феодосій архієпископ Чернігівський

Святий Феодосій за своїм походженням належав до задніпровської дворянської родини Углицьких. Батьки виховували сина в страху Божому і християнській побожності. Під впливом їхніх повчань він ще з юних років набув задатки того благочестя, яким прикрашалося все його подальше життя. Лагідний, слухняний і вразливий від природи, Феодосій з юних років палав полум`яною любов`ю до Бога і щирою прихильністю до храму Божого. Початкову освіту отримав у сім`ї, потім батько віддав його в Києво-Братську Богоявленську школу.

Святе Богоявлення

Хрещення Господнє – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу. Це свято ще називають Богоявленням і воно відзначається 19 січня. Цей святковий день наповнений особливим теплом і світлом, адже святкується подія, коли Ісус Христос прийняв Хрещення в швидких водах Йордану. З церковної історії ми знаємо, що у 30-річному віці Спаситель перед початком Своєї проповіді прийшов на річку Йордан, щоб прийняти Хрещення від пророка й Предтечі Іоанна Хрестителя.