Краєзнавство

Слово про людей…

ЗображенняНещодавно вийшла у світ чергова книга нашого земляка, письменника, журналіста, Почесного громадянина міста Володимира Чоса «Мої прекрасні земляки».

Георгій Коваль – краєзнавець і патріот

Мало любити свій край, його треба ще й знати. Ці слова належать поету Максиму Рильському. І за цим правилом жив краєзнавець Георгій Коваль. Він був невтомним пошуковцем і дослідником минулого Городищини. Завдяки його зусиллям було повернуто з небуття багато імен славетних земляків. Та й про нього можна сказати – легендарна особистість.

Шевченкініана у власних назвах Городищини

Жителі Черкащини пишаютьсяя тим, що вони земляки великого Кобзаря і завжди намагалися вшанувати пам'ять про нього. Цю пам'ять втілюють пам’ятники, музеї та різноманітні власні назви, що носять ім’я Шевченка чи пов’язані з його творчістю. Є вони і на Городищині.

Любов, армія і війна

Справжнім випробовуванням для молодого подружжя з Городищини була служба чоловіка в армії та участь у вторгненні до Чехословаччини у 1968 році

Подружжя Андрія Микитовича та Галини Йосипівни Педько з Млієва разом вже 44 роки. Вони виховали двох синів: Сергія та Леоніда, мають трьох онуків. Нині їхнє життя спокійне і розмірене. Але всього цього могло і не статися. Адже на початку їх спільного подружнього життя були досить тривожні події. Це служба Андрія в лавах радянської армії та участь у військовій операції "Дунай".

«Бабин Яр» на околиці Млієва

Проїжджаючи з Городища до Млієва, на початку населеного пункту, зліва від траси, добре видно залізну продовгувату огорожу з обеліском. До його верхньої частини прикріплено дошку з написом: «Братская могила граждан г. Городище и других районов, растреляных немецкими фашистами в 1942 г.». З надпису і дати зрозуміло, що мова йде про мирних громадян. В селі і районі добре знають, що тут були розстріляні євреї. Довідник «Памятники Украинской ССР» дає коротку інформацію, що в цій братській могилі поховано 360 осіб єврейської національності, які були розстріляні фашистами у лютому 1942 року.

Походження прізвищ жителів Городищенського району (Антропонімічний довідник)

В антропонімічній розвідці автор пояснив більше ніж 900 прізвищ жителів Городищенського району, взявши за джерело „Телефонний довідник м.Городище і Городищенського району” (2005)

Вступ