Натхнення

Літературно-мистецьке об’єднання «Натхнення»

Не шукайте себе в поезії, а шукайте поезію в собі

Зображення

Городищенське літературно-мистецьке об’єднання офіційно розпочало роботу 17 квітня 2011 року, в цей день відбулося перше засідання в приміщенні РПК. Ідея створення літературно-мистецького об’єднання «Натхнення» належить тодішньому керівництву палацу культури, а саме, Андрієві Бибі. Олексій Тичко, який на той час уже мав власну збірку «Міжсезоння» з ентузіазмом її підтримав ідею і очолив об’єднання. Проводили літературні заходи, читали вірші «на природі», в музеях, бібліотеках і навіть при запалених для романтики свічах… Учасники об’єднання ділилися своїми новими віршами і просто спілкувалися між собою, бо творчим людям завжди є що сказати один одному. Їздили на літературні форуми, презентації збірок. Приймали гостинно в Городищі гостей нашого міста поетів і композиторів з різних куточків України.

Час не стоїть на місці, змінюються обставини, а творчість наших земляків живе і буде жити. Сьогодні очолює літературно-мистецьке об’єднання Семененко А. М., проводяться різноманітні літературні заходи до яких завжди долучаються учасники об’єднання. На сторінках цього сайту віднині будуть друкуватися вірші учасників літературно-мистецького об’єднання, а також будуть представленні для перегляду пісні і аудіо-вірші.


Шe.Fest 2017

12-13 серпня в с. Моринці Звенигородського району Черкаської області відбувся фестиваль Тараса Шевченка «Шe.Fest 2017». На ньому побували учасники Городищенського літературно - мистецького об’єднання «Натхнення», а саме: подружжя Андрій і Надія Шумило, Світлана Корнієвська, Алла Сухорученко і Діана Устенко. Там до них приєднався давній друг нашого літературного об’єднання, член НСПУ, поет Сергій Ткаченко.

Краса врятує світ

29. 07.2017 року в м. Городище відбувся концерт «Третє бажання Хотабичу». Спочатку планувалося провести захід на літній площадці, біля Палацу культури, але, в зв’язку з нестабільними погодними умовами провели під дахом палацу. Місце проведення не вплинуло на сценарій концерту. Колектив «Дезері» під керуванням Христини Биби зачарував глядачів екзотичним, східним танцем. Пластика тіла, грація, вишукані костюми танцівниць нікого в залі не залишили байдужим, показали своє уміння і гості нашого міста, а саме: Марина Якименко з Черкас і Анастасія Коваль зі Сміли.

Товмач 2017

Хто куди, а ми, учасники Городищенського літературно-мистецького об’єднання, а саме: Олексій Тичко, Світлана Корнієвська, Олександр Щепак і подружжя Шумило Андрій і Надія у суботу 24.06.2017 поїхали в Шполянський район, в село Товмач. Там святкували 120-річчя з дня народження героя визвольних змагань, отамана Холодного Яру 1917-1922 років Івана Макаровича Лютого-Лютенка (псевдо Іван Ґонта). І, до речі, в цьому селі також народився Іван Чорноусенко, прообраз героя роману Василя Шкляра «Чорний ворон». А ще, 23. 06. 2017 року в п’ятницю там урочисто відкрили пам’ятник–погруддя Т.

Ганна Мошинець

Ганна Мошенець
Народилася у 1979 році у м.Кривий Ріг. Має педагогічну освіту. Працювала вчителем української та російської мови у В'язівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, 10 років віддала праці у В'язівській бібліотеці № 2. Вірші пише з 3 років. Друкувалася у газетах «Вісник Городищини», «Сільський вісник». Член літературно-мистецького об'єднання Городищини «Натхнення», керівник дитячого поетичного клубу «Нахнення» с.В'язівок.

Коли б я володіла мистецтвом жити,
То нащо б мені здалося писати?
О.Забужко

Ольга Буртова

Ольга Буртова
Народилася у селі В’язівок у 1949 році. Закінчила Черкаський торговий технікум, пізніше здобула сільськогосподарську освіту , працювала спеціалістом у колгоспі.

Зоя Оксаніченко

Зоя Оксаніченко. Народилася в 1956 році в м. Городище, закінчила Черкаський педагогічний інститут, працює в Городищенській дитячій школі мистецтв викладачем хореографії.


***
Постаріло містечко моє,
Постаріли обличчя знайомих.
Уже в юних очах впізнаю
Чиїсь риси до болю відомі.
Постаріло містечко моє –
Часом, разом із нами прожитим
Гріє згадкою щось дороге
У провулках забутого літа.
Дружній гамір – пора дворова,
Перші сходинки із дитинства,
Перші сльози і віра в слова,

Вуличні музиканти

Колись часто бував у Львові, там вуличними музикантами нікого не здивуєш. Одинокі гітаристи і скрипалі навіть цілі оркестри в центрі міста, і на старих вузеньких вулицях грають, співають. Вдень і до пізнього вечора лунає музика різних напрямків і стилів, завжди оточені увагою глядачів-слухачів. Ну що Львів, тож культурна столиця України, а для Городища все таки це приємна дивина. Побажаємо музикантам успіху, нехай їм все вдається!

Олег Покась

Олег Покась
Народився 24 липня 1964 року в м. Городище. Закінчив середню школу № 2, Одеський державний університет за фахом учитель математики, Київський педагогічний інститут за фахом практичний психолог.


Віва Куба!

Попідношу до третього ступеня
Роздумів моїх роздуми.
І не буде буденних вчинків –
Тільки подвиги й злочини.

Сконденсую під сонцем Куби
Своїх почуттів розчини.
І цілують мене в губи
Апельсини й лимони любові.

А у кубі тюремної згуби
Моє небо в квадраті ґратів

Надія Шумило

Шумило Надія Василівна. Народилася 19 вересня 1955 року в Чернігівській області. Працювала в Монгольській Народній Республіці, в Кіровоградській області, а з 2000 року проживає в м. Городище. З дитинства цікавиться поезією і тільки після виходу на заслужений відпочинок почала писати вірші.


Як можна не любити цю країну?
Оспівану Шевченком Україну.
Де вас на світ родила ваша мати,
Вона красива з сходу до Карпатів.

Петро Зінченко

Петро Зінченко. Народився 3 травня 1940 року в смт. Катеринопіль. З 1970 року проживає в м. Городище, 38 років років працював викладачем Городищенського аграрного коледжу.

Нащадкам Кобзаря.

Де ви, внуки Тарасові,
Правнуки та діти?
Возродіте Україну
Щоб він міг радіти.

Щоб ми з вами на цім світі
Змогли так прожити:
У житті, віршах та пісні
Неньку полюбити.

Невже зерна, що він сіяв,
В душу не запали?
Може, вітер їх розвіяв,
Чи татари вкрали?!