Олексій Тичко

Олексій Миколайович Тичко - український поет, поет-пісняр, кліпмейкер, член Національної спілки письменників України. Народився 6 липня 1961 року в м. Городищі Черкаської області, там він проживає і зараз. Освіта середня спеціальна.
Творчий шлях розпочав у 44 роки. Автор сайту "Натхнення", де нині зареєстровано більше 160 творців сучасної української культури.В 2011 році вийшла перша поетична збірка "Міжсезоння" (м. Черкаси). Друга збірка "Нерозгадані сни" була надрукована в 2013 року в м. Кременчук.
Долучався до створення тринадцяти колективних збірок, друкував вірші в газетах, журналах, часописах. Олексій Тичко створив близько 300 віршів на філософську, любовну, а також громадянську тематику.
Автор тридцяти пісень, які виконуються на професійній і аматорській сцені. Неодноразовий переможець різних літературних конкурсів, які проводяться в мережі Інтернет. Олексій Тичко, також відомий як кліпмейкер, в його творчому доробку близько 100 кліпів.

Митець і лелеки

14.08.2018 року, в майстерні художника Олекси Близнюка відбулася презентація фільму "Митець і лелеки". Автор ідеї, зйомка і монтаж Олексія Тичка. Як завжди нас підтримали своєю присутністю друзі зі Сміли, члени НСПУ Володимир Ткаченко, Ігор Коваленко і Лілія Блискавиця, а також друзі з Корсунь-Шевченківського Лариса Іванова, Людмила Бистрова -Дробот, Леонід Дробот і художник Сергій Зирянов з дружиною, а також на презентацію прийшли друзі і колеги Олекси Близнюка, які проживають в місті Городищі. Все було чудово!

Яблуневий садЯблука солодкі, білі і червоні,
Падають дозрілі у густу траву.
Хоч одне впіймаю на свою долоню,
Дивний стан нахлинув - сон чи наяву?
Плід в моїх долонях, яблуко пізнання,
Істину шукаю не знайду ніяк.
З дерева Едему врожаї останні,
Непотрібні людям навіть за мідяк.
Сад, старі дерева, бур'янові хащі,
Смак мого дитинства, дідові сорти.
За гріхи великі наші і не наші,
Помирають села, дворища, хати.

Поетичний куліш біля Татарки.

Не вперше ми зібралися в майстерні художника Олекси Близнюка, радує те, що нас стає все більше і більше. На цей раз приїхали члени НСПУ зі Сміли Володимир Ткаченко і Ігор Коваленко, а також були гості з Корсунь-Шевченківського: поетеса Лариса Іванова і поетеса, журналістка Людмила Бистрова-Дробот. З’їхалися друзі, привітати мене зі званням лауреата міжнародної премії імені Пантелеймона Куліша, не так важливо звання і нагороди, важливо, що зібралися під одним дахом люди однієї крові, ті що розуміють один одного.

Тодось Осьмачка

Так уже склалося, що кожну третю суботу травня їдемо в село Куцівка Смілянського району, відзначати день народження Тодося Осьмачки. Городищенське літературно-мистецьке об’єднання завжди підтримує своєю присутністю це свято, а ще, в цьому році з нами поїхали жителі м. Корсунь-Шевченківського Лариса Іванова і Людмила Бистрова-Дробот.

Черкаський книжковий фестиваль 2018

20, 21, 22 квітня в Черкасах свято її Величності Книги, книжковий фестиваль. Чудова атмосфера, здається, ніби навіть стіни обласної філармонії пропахли свіжою друкарською фарбою. Книги, книги... Поезія, проза всі напрямки і жанри, цікаві творчі заходи, навіть не на всі встигали. І де, як не на книжковому фестивалі зустрітися друзям, зі Львову прихали: Іван Гентош, Люба Долик, Микола Зубков, нарешті розвіртуалилися з Лесею Низовою, а ще Віра Олеш, яка моїм землякам проводила майстер-клас по хустков’язанню. На жаль, нам пора додому, фестиваль продовжується уже без нас.

Лиця Городищенців

З десяток років складаю у фотоархів світлини, на яких обличчя земляків. Сусіди, куми, друзі, їхні діти і онуки, а ще колеги і випадкові фото незнайомих людей, десь зустрічалися і може навіть, і не спілкувалися, а у архіві вони є. При створенні відео, використав невелику кількість фото з Інтенету, на них також жителі Городища. Час не стоїть на місці, на жаль, декого уже нема серед нас...

Всесвітній день письменника

Сьогодні, 3 березня, відзначають Всесвітній день письменника - свято всіх діячів літератури. Різні вони, ті письменники, одні були обласкані владою і увагою читачів, а інші писали і пишуть, складають у стоси свої неопубліковані твори...Але я зараз не про те, в цей день хочеться згадати тих, які не скорилися, не піддалися обставинам і гордо несли стяг творчості всупереч владі, яка хотіла з них зробити придворних літераторів, щоб вони хвалили режим, або просто мовчали... Тодось Осьмачка, Василь Стус, Василь Симоненко і цей список можна продовжувати і продовжувати...

Ілюзії ранньої осені

Не вважаю 2017 рік для себе вдалим, багато було проблем і саме в них розчинилися мрії, а інколи і бажання щось робити. І тільки в перші дні 2018 року розірвалося коло негараздів і отримав позитив, а саме, до мене доїхали примірники третьої збірки «Ілюзії ранньої осені», хоча безперечно це здобуток того року, що минув. Тираж випущено на замовлення Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації. Хочу подякувати всьому колективу видавництва "ІнтролігаТОР» м.