Олексій Тичко

Олексій Миколайович Тичко - український поет, поет-пісняр, кліпмейкер, член Національної спілки письменників України. Народився 6 липня 1961 року в м. Городищі Черкаської області, там він проживає і зараз. Освіта середня спеціальна.
Творчий шлях розпочав у 44 роки. Автор сайту "Натхнення", де нині зареєстровано більше 160 творців сучасної української культури.В 2011 році вийшла перша поетична збірка "Міжсезоння" (м. Черкаси). Друга збірка "Нерозгадані сни" була надрукована в 2013 року в м. Кременчук.
Долучався до створення тринадцяти колективних збірок, друкував вірші в газетах, журналах, часописах. Олексій Тичко створив близько 300 віршів на філософську, любовну, а також громадянську тематику.
Автор тридцяти пісень, які виконуються на професійній і аматорській сцені. Неодноразовий переможець різних літературних конкурсів, які проводяться в мережі Інтернет. Олексій Тичко, також відомий як кліпмейкер, в його творчому доробку близько 100 кліпів.

Поетичний куліш біля Татарки.

Не вперше ми зібралися в майстерні художника Олекси Близнюка, радує те, що нас стає все більше і більше. На цей раз приїхали члени НСПУ зі Сміли Володимир Ткаченко і Ігор Коваленко, а також були гості з Корсунь-Шевченківського: поетеса Лариса Іванова і поетеса, журналістка Людмила Бистрова-Дробот. З’їхалися друзі, привітати мене зі званням лауреата міжнародної премії імені Пантелеймона Куліша, не так важливо звання і нагороди, важливо, що зібралися під одним дахом люди однієї крові, ті що розуміють один одного.

Тодось Осьмачка

Так уже склалося, що кожну третю суботу травня їдемо в село Куцівка Смілянського району, відзначати день народження Тодося Осьмачки. Городищенське літературно-мистецьке об’єднання завжди підтримує своєю присутністю це свято, а ще, в цьому році з нами поїхали жителі м. Корсунь-Шевченківського Лариса Іванова і Людмила Бистрова-Дробот.

Черкаський книжковий фестиваль 2018

20, 21, 22 квітня в Черкасах свято її Величності Книги, книжковий фестиваль. Чудова атмосфера, здається, ніби навіть стіни обласної філармонії пропахли свіжою друкарською фарбою. Книги, книги... Поезія, проза всі напрямки і жанри, цікаві творчі заходи, навіть не на всі встигали. І де, як не на книжковому фестивалі зустрітися друзям, зі Львову прихали: Іван Гентош, Люба Долик, Микола Зубков, нарешті розвіртуалилися з Лесею Низовою, а ще Віра Олеш, яка моїм землякам проводила майстер-клас по хустков’язанню. На жаль, нам пора додому, фестиваль продовжується уже без нас.

Лиця Городищенців

З десяток років складаю у фотоархів світлини, на яких обличчя земляків. Сусіди, куми, друзі, їхні діти і онуки, а ще колеги і випадкові фото незнайомих людей, десь зустрічалися і може навіть, і не спілкувалися, а у архіві вони є. При створенні відео, використав невелику кількість фото з Інтенету, на них також жителі Городища. Час не стоїть на місці, на жаль, декого уже нема серед нас...

Всесвітній день письменника

Сьогодні, 3 березня, відзначають Всесвітній день письменника - свято всіх діячів літератури. Різні вони, ті письменники, одні були обласкані владою і увагою читачів, а інші писали і пишуть, складають у стоси свої неопубліковані твори...Але я зараз не про те, в цей день хочеться згадати тих, які не скорилися, не піддалися обставинам і гордо несли стяг творчості всупереч владі, яка хотіла з них зробити придворних літераторів, щоб вони хвалили режим, або просто мовчали... Тодось Осьмачка, Василь Стус, Василь Симоненко і цей список можна продовжувати і продовжувати...

Ілюзії ранньої осені

Не вважаю 2017 рік для себе вдалим, багато було проблем і саме в них розчинилися мрії, а інколи і бажання щось робити. І тільки в перші дні 2018 року розірвалося коло негараздів і отримав позитив, а саме, до мене доїхали примірники третьої збірки «Ілюзії ранньої осені», хоча безперечно це здобуток того року, що минув. Тираж випущено на замовлення Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації. Хочу подякувати всьому колективу видавництва "ІнтролігаТОР» м.

Знову новий рікВечірнє місто, ще не спить,
Блукають люди одинокі.
Я пам’ятаю кожну мить -
Застілля, олів’є, турботи...

Аптека, магазин, вікно
На склі гірлянди новорічні.
Стан дежавю, таке було
Мій настрій на початку січня.

Рік закінчився, відшумів,
Дверима грюкнув на прощання.
Похолодало, заметіль,
Лягає швидко темінь рання.

Ще місто снігом занесе,
Вино наллємо у бокали.
Із року в рік незмінно все –
Різдво, морози, запах кави.

Осінній етюдНе вперше осінь пише свій етюд,

У мене знову дежав’ю торішнє.

Усі тривоги множаться, ростуть,

Багрянцями вкриваються неспішно.

Зруйновано до тла мій Вавилон,

В минуле відійшли літні устої.

Тумани наяву, а ніби сон

Химери там і дійсність у двобої.

Неначе жовтим снігом замело,

Дощами третя вмилася Пречиста.

Повільно опускаюся на дно,

У шелесті дощу, чи може листя.

З осінньою хандрою сам на сам,

І щоб вона мені не говорила,

Я бачу низько стелиться туман,